Apple przedstawia funkcje iOS 15 w aplikacji Porady

Apple zaczęło już promować użytkownikom iPhone’a nadchodzące funkcje systemu mobilnego iOS 15, korzystając z powiadomień aplikacji „Porady”.

Informacje o iOS 15 w aplikacji Porady (Tips) firmy Apple

W preinstalowanej aplikacji mobilnej Porady firma Apple przedstawia użytkownikom najważniejsze funkcje nadchodzącego systemu mobilnego iOS 15, który zostanie oficjalnie zapowiedziany dla wszystkich podczas przyszłotygodniowego wydarzenia Apple’a.

„Sprawdź, co nowego w iOS 15” — czytamy w powiadomieniu. „Dowiedz się o nowych funkcjach, które pomogą Ci skupić się i pozostać w kontakcie z bliskimi”.

Dotknięcie powiadomienia przenosi użytkowników do aplikacji „Porady”, w której zamieszczono krótką prezentację nadchodzących funkcji, takich jak Izolacja głosu, nowa sekcja Udostępnione Tobie w aplikacjach, porządkowanie przy użyciu Grup kart w przeglądarce Safari, zaznaczanie tekstu na Zdjęciach, tłumaczenie systemowe, Tryb skupienia, podsumowania powiadomień czy wskazówki dla pieszych w rzeczywistości rozszerzonej w aplikacji Mapy.

Po obejrzeniu podglądu systemu iOS 15, jest on wyświetlany w sekcji Kolekcje w aplikacji Porady, nad podobnym podglądem, który Apple umieścił przed wydaniem iOS 14.

Oczekuje się, że Apple wprowadzi w tym miesiącu finalną wersję systemu iOS 15 dla wszystkich, a nowe urządzenia iPhone 13 prawdopodobnie będą dostarczane z preinstalowaną wersją najnowszego systemu operacyjnego.

Do tej pory Apple wydawało nowe wersje iOS-a około tydzień po wrześniowym wydarzeniu, ale iOS 14 został wydany już następnego dnia po wydarzeniu „Time Flies” Apple’a z 15 września w 2020 roku.

Informacje o iOS 15 w aplikacji Porady (Tips) firmy Apple

Tegoroczne jesienne wydarzenie „California Streaming” odbędzie się 14 września 2021 roku, co oznacza, że ​​jeśli iOS 14 jest jakimkolwiek wskaźnikiem nowego harmonogramu wydań systemu firmy, to iOS 15 może być już dostępny w środę 15 września 2021 roku.

Informacje o iOS 15 w aplikacji Porady (Tips) firmy Apple

źródło: Apple – Porady