HBO Max jest odpowiedzią WarneMedia na Netflixa

Firma WarnerMedia potwierdziła dzisiaj, że jej ​konkurencyjny serwis dla Netflixa będzie nosił nazwę HBO Max i wystartuje wiosną 2020 roku.

logo usługi HBO Max

Jest HBO Go, jest też HBO Now, a wkrótce pojawi się HBO Max. Dla WarnerMedia i spółki macierzystej AT&T, ta ostatnia usługa jest najważniejsza, ponieważ stanie się usługą streamingową, która pozycjonowana jest na prawdziwego konkurenta serwisów Netflix, Hulu, Apple TV, nadchodzącej Disney+, oraz szeregu innych płatnych ofert wideo opartych na subskrypcji.

Z informacji opublikowanej dziś przez Warner Media możemy dowiedzieć się, ze usługa będzie opierała się na materiałach HBO, w tym wielokrotnie nagradzanych serialach. Co ważne, HBO Max zostanie „zMaxymalizowane” dzięki bogatej kolekcji ekskluzywnych oryginalnych programów i seriali (Max Originals) oraz najlepszych produkcji z ogromnego portfolio WarnerMedia. Nacisk kładziony jest oczywiście na WarnerMedia. Możemy zatem oczekiwać, żę w usłudze pojawią się wszystkie tytuły, które zostały wyprodukowane przez lub dla HBO – seriale telewizyjne, filmy na żądanie i transmisja programów HBO na żywo. Dodatkowym atutem ma być jednak ogromna biblioteka treści należąca do WarnerMedia.

WarnerMedia potwierdziło również, że HBO Max będzie miał wyłączne prawa do transmisji strumieniowej każdego odcinka serialu „Przyjaciele” ( oryg. tytuł Friends), kiedy to wystartuje wiosną 2020 roku – czyli w czasie, gdy serial nie będzie już dostępny w serwisie Netflix („Przyjaciele” znikną z serwisu jeszcze w 2019 roku).

To samo dotyczy innych tytułów, takich jak The Fresh Prince of Bel-Air i Pretty Little Liars, które będą transmitowane wyłącznie na Maxie. Warto dodać, że serwis będzie miał wyłączność na kilka koncertów, a Greg Berlanti i Reese Witherspoon podpisali kontrakt na produkcję oryginalnych filmów dla HBO Max.

Usługa będzie zawierać treści z Warner Bros., New Line, DC Entertainment, CNN, TNT, TBS, truTV, The CW, Turner Classic Movies, Cartoon Network, Adult Swim, Crunchyroll, Rooster Teeth, Looney Tunes i wiele innych.

HBO Max będzie kontynuował trend polegający na tym, że właściciele treści wyciągają swoje produkcje z platform strumieniowych innych firm na rzecz własnych usług. Disney i NBCUniversal podjęły podobne kroki, pod koniec zeszłego miesiąca NBC ogłosiło, że Office zostanie usunięte z Netflix i będzie transmitowane wyłącznie w macierzystej usłudze streamingowej VOD.

Wygląda na to, że zbliża się złota era streamingu, a widzowie wkraczają w bardzo rozdrobniony i drogi świat rozrywki.

źródło: WarnerMedia (WarnerMedia Names Upcoming Direct-to-Consumer Service HBO Max) via The Verge