Apple przeprojektowało swój sklep internetowy

Internetowy sklep Apple Store ma zupełnie nowy wygląd i pojawił się na pierwszej pozycji w menu głównym na stronie firmy.

Nowy wygląd sklepu internetowego Apple Store

Nowy projekt sklepu internetowego Apple Store jest teraz wypełniony kartami — przypomina nieco aplikację Apple Store na urządzenia z systemem iOS. Wygląd został szczególnie mocno dostosowany pod urządzenia mobilne, z płynnym przewijaniem w poziomie między kartami na telefonie, co nie przekłada się tak dobrze na komputer. Na desktopie pojawiają się strzałki, które przewijają karuzelę produktów.

W górnej części sklepu znajdują się obrazy i linki do wielu linii produktów Apple’a (Mac, iPhone, AirPods itp.). Niektóre z tych linków prowadzą do nowych, stron produktowych w sklepach, które pokazują dostępne modele i wskazują zasoby, takie jak przewodniki po zakupach, akcesoria i pomoc. Na głównej stronie sklepu znajdują się również sekcje z nowościami, łączami do stron pomocy technicznej i nie tylko.

O ile wiemy, nie ma żadnych nowych produktów — ta aktualizacja wydaje się być jedynie odświeżeniem sklepu internetowego Apple Store. Z kolei strony samego zakupu produktu nie wydają się być inne niż wcześniej.

Zmiany w sklepie wyprzedzają pracowitą jesień w Apple – firma pracuje nad iPhonem 13, nowymi AirPodsami i nowymi MacBookami Pro, których spodziewamy się we wrześniu lub październiku.

Kategorie produktów w sklepie online Apple Store

Bez względu jednak na to, jakie produkty Apple ogłosi, teraz firma ma nowy sklep, w którym może je zaprezentować no i co najważniejsze jeszcze lepiej sprzedawać.

źródło: Apple