TikTok testuje funkcję TikTok Stories

Po tym, jak wszyscy sklonowali funkcje TikToka, TikTok rozpoczął oficjalnie testowanie własnego klona Stories.

TikTok Stories

Z czasem każda aplikacja społecznościowa ma tendencję do dodawania historii, a teraz najwyraźniej nadeszła kolej TikToka. Popularna aplikacja wideo eksperymentuje z nową funkcją Stories, którą na Twitterze zapowiedział Matt Navarra, a rzecznik TikToka potwierdził test w e-mailu do serwisu The Verge. Nowa funkcja, nazwana po prostu TikTok Stories, działa podobnie do inne tego typu funkcje w aplikacjach takich jak Instagram czy Snapchat. Stories są dostępne na nowo dodanym przesuwanym pasku bocznym, gdzie będziesz można zobaczyć historie opublikowane przez konta, które obserwujemy w TikToku.

Standardowo będą dostępne do obejrzenia przez 24 godziny, zanim zostaną automatycznie usunięte. Inni użytkownicy również będą mogli zareagować i skomentować każdą historię. Podobnie jak na Instagramie i innych platformach, będzie można dotknąć swoje zdjęcia profilowe, aby załadować historię.

TikTok opisuje tę funkcję w aplikacji jako „nowy sposób interakcji z fanami”. Użytkownicy mogą tworzyć nową historię, dotykając przycisku „Utwórz”, który został dodany do paska bocznego, i mogą dodawać zwykłe podpisy, muzykę i tekst. Zgodnie z naturą wideo TikToka wydaje się, że historie muszą być filmami, a nie nieruchomymi obrazami.

Zawsze myślimy o nowych sposobach na zwiększenie wartości naszej społeczności i wzbogacenie doświadczenia TikToka – napisał rzecznik TikTok w oświadczeniu dla The Verge. Obecnie eksperymentujemy ze sposobami udostępnienia twórcom dodatkowych formatów, aby wcielić ich kreatywne pomysły w życie dla społeczności TikToka.

Firma nie podała żadnych szczegółów na temat tego, jak intensywnie testuje TikTok Stories, ani kiedy (a nawet jeśli) zostanie udostępniona szerszej liczbie użytkowników. Jednak szybkie wyszukiwanie na Twitterze ujawnia wielu użytkowników TikToka, którzy już uzyskali dostęp do tej funkcji.

Fakt, że TikTok eksperymentuje z historiami, nie jest zaskakujący. Historie to jedna z niewielu prawdziwych stałych elementów w mediach społecznościowych, w platformach od Instagrama przez Facebooka, Linkedin, Pinterest, Netflix, YouTube i aplikację Xbox, replikującą oryginalną funkcję Snapchata z 2013 roku. Pozwala ona użytkownikom komunikować się ze sobą w aplikacji, oferować nowe miejsce na reklamy i ogólnie utrzymywać zaangażowanie użytkowników.

Stories nie zawsze jednak kończą się sukcesem: wystarczy zapytać Twittera, który z powodu ogólnej niechęci do tej funkcji został zmuszony do zamknięcia własnego klonu – twórczo nazwanych Fleets.

źródło: TikTok | The Verge