Gdzie „Wiedźmin” Netfliksa cieszył się największym zainteresowaniem?

Sprawdź, w których krajach na świecie serial „Wiedźmin” był najczęściej i najchętniej oglądany i komentowany?

Kraje, w których serial „Wiedźmin” (2019) wzbudził największe zainteresowanie
Kraje, w których serial „Wiedźmin” (2019) wzbudził największe zainteresowanie

Serwis Screenlovers udostępnił ciekawe dane pochodzące od Parrot Analytics, które dotyczą wskaźnika demand expressions per capita (DEx/c) określającego popularność na świecie serialu Wiedźmin (tyt. oryg. The Witcher) od Netfliksa.

Wskaźnika DEx/c mówiący o popularności serialu na różnych rynkach jest poza oglądalnością określany także między innymi na podstawie wzmianek na temat serialu oraz dyskusji w mediach społecznościowych. Zmienne te mają przypisaną różną wagę, a w efekcie powstaje zagregowany wskaźnik zainteresowania serialem.

Serial Wiedźmin, oparty na opowiadaniach polskiego autora Andrzeja Sapkowskiego, zadebiutował na platformie streamingowej Netflix 20 grudnia 2019 roku. Wydawać by się mogło, że to Polacy będą najbardziej zainteresowani tym serilem, jednak dane pokazują co innego

Serialem najbardziej zainteresowani według DEx/c byli Amerykanie, Polska znalazła się na drugim miejscu pod względem średniego „popytu” wśród widzów na tę superprodukcję. Ma kolejnych miejscach byli Brazylijczycy, Brytyjczycy i Niemcy.

TOP 10 rynków, w których było największe zainteresowanie „Wiedźminem”:

miejscekrajDEx/c
1.USA39,1
2.Polska28,5
3.Brazylia24,6
4.Wielka Brytania23,5
5.Niemcy19,7
6.Kanada18,2
7.Australia17,9
8.Francja17,4
9.Hiszpania17,3
10.Rosja17,0

Bonus

Poniższy wykres pokazuje interesującą korelację (bez zaskoczenia) gwałtownego wzrostu graczy w Wiedźmina 3 Dziki Gon na Steamie z rosnącą liczbą widzów serialu w serwisie Netflix:

Wykres: Popularność gry „Wiedźmin 3” a oglądalność serialu „Wiedźmin” na Netflix
Popularność gry „Wiedźmin 3” a oglądalność serialu „Wiedźmin” na Netflix

Zobacz także:

źródło: Screenlovers via Parrot Analytics