Pęk kluczy iCloud trafi na Chrome’a pod Windowsem

Apple zaktualizowało aplikację iCloud na Windowsa o nową funkcję, która wkrótce umożliwi użytkownikom dostęp do haseł z pęku kluczy ww przeglądarce Google Chrome.

iCloud Keychain (Pęk kluczy w iCloud) - logo

Zgodnie z informacjami o najnowszej aktualizacji, aplikacja oferuje teraz „Obsługę rozszerzenia Hasła iCloud w Chrome”. Po zaktualizowaniu aplikacji użytkownicy zobaczą nową sekcję „hasła” w aplikacji. Użytkownicy będą musieli pobrać nowe rozszerzenia dla przeglądarki Chrome, aby móc korzystać z tej funkcji. Po włączeniu Pęku kluczy (Keychain), iCloud będzie przechowywać Twoje hasła podczas korzystania z Safari lub aplikacji na iOS-ie lub w całym systemie na macOS. Aktualizacja aplikacji iCloud dla Windowsa oznacza, że ​​użytkownicy po raz pierwszy mogą używać swoich zsynchronizowanych haseł na platformie Microsoftu.

Wprowadzenie tej funkcji w systemie Windows oznacza, że obsługa pęku kluczy została po raz pierwszy rozszerzona poza systemy operacyjne Apple’a. Nie wiadomo jednak, czy rozszerzenie zostanie udostępnione dla Chrome’a na Macu.

Aktualizacja aplikacji jest już dostępna, ale rozszerzenie dla Chrome’a nie jest jeszcze dostępne. Kliknięcie przycisku „Pobierz” powoduje przejście na stronę 404 w przeglądarce Chrome. Rozszerzenie prawdopodobnie wkrótce pojawi się na liście rozszerzeń Chrome’a.

Aplikacja iCloud dla Windowsa umożliwia użytkownikom iPhone’a dostęp do ich dokumentów i zdjęć z komputera z systemem Windows. Aplikacja wydana została w sklepie Windows w lutym 2019 roku.

Aplikacja iCloud na Windowsa

źródło: The 8-Bit | Apple Insider