„Lupin” Netflixa to świeża historia słynnego złodzieja

Francuski serial oryginalny Netflixa pod tytułem „Lupin” serial zadebiutował na liście TOP 10 seriali serwisu w wielu krajach na świecie.

„Lupin” Netflix

Rozgrywający się wokół postaci dżentelmena-włamywacza Arsène’a Lupina, serial o tytule Lupin zadebiutował w serwisie Netflix w piątek 8 stycznia 2021 roku i szybko stał się pierwszym francuskim serialem, który znalazł się na liście Top 10 tego streamera w Polsce, USA i innych krajach. Netflix zaczął udostępniać listy Daily Top 10 w lutym zeszłego roku i od tego czasu możemy na bieżąco śledzić, które tytuły cieszą się największą popularnością w lokalnych serwisach streamera.

Omar Sy (The Intouchables) występuje w roli Assane’a Diopa, którego inspiracją jest znany na całym świecie złodziej-dżentelmen i mistrz przebrań – Arsène Lupin. Francuski oryginał z Gaumont Télévision został stworzony przez George’a Kay’a (Criminal UK, Obsesja Eve) we współpracy z François Uzan (Family Business) i jest współczesną adaptacją powieści napisanych przez francuskiego pisarza Maurice’a LeBlanc’a, który stworzył tę postać w 1905 roku. Książki zostały przez lata zaadaptowane do dziesiątek seriali i filmów.

Akcja serialu Lupin od Netfliksa rozgrywa się w Paryżu – i zręcznie wykorzystująca lokacje tego miasta. W pierwszej pięcioczęściowej serii Dans L’Ombre D’Arsène (W cieniu Arsène’a) poznajemy historię Assane’a, którego życie zmieniło się po tym, jak jego ojciec popełnił samobójstwo po oskarżeniu o przestępstwo, którego nie popełnił. Teraz Diop chce dowieść prawdy i pomścić swojego ojca, przechytrzając prawie wszystkich na swojej drodze.

Kiedy Assane Diop był nastolatkiem, jego życiem wstrząsnęła śmierć ojca, oskarżonego o przestępstwo, którego nie popełnił. 25 lat później Assane pomści go, inspirując się opowiadaniami „Arsène Lupin, dżentelmen włamywacz”.

Lupin ma ocenę użytkowników na poziomie 79% na Rotten Tomatoes, a recenzje, które zostały do ​​tej pory zarejestrowane, są również świetne (93% wg krytyków).

Louis Leterrier (Now You See Me, The Incredible Hulk, Transporter 2) wyreżyserował odcinki od 1 do 3, a Marcela Said (Narcos) od 4 do 5. W rolach głównych występują także Hervé Pierre, Nicole Garcia, Clotilde Hesme, Ludivine Sagnier, Antoine Gouy, Shirine Boutella i Soufiane Guerrab. Isabelle Degeorges i Nathan Franck są producentami serialu.

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: Netflix | Deadline