Nowy serial kryminalny „Rysa” w serwisie IPLA

W serwisie IPLAod 15 stycznia 2021 roku dostępne są wszystkie odcinki nowego serialu kryminalnego „Rysa” – adaptacji bestsellerowej powieści Igora Brejdyganta.

Serial kryminalny „Rysa” na IPLA (2021)

Serial Rysa na IPLI to połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym. Akcja serialu koncentruje się wokół losów policjantki ze stołecznego wydziału zabójstw, która podczas śledztwa mierzy się z własną przeszłością i światem pełnym tajemnic, nałogów i namiętności. Produkcja jest dostępna w całości w serwisie IPLA, dla użytkowników pakietu IPLA PREMIUM. Można ją oglądać w dowolnym miejscu i czasie – nie tylko na komputerach, smartfonach i tabletach, ale także w Smart TV, Apple TV czy dekoderach.

Przeczytaj także: Serial „Pokonani” od 1 stycznia na CANAL+

W produkcji wystąpiło wielu znanych polskich aktorów: Julia Kijowska w roli głównej oraz Maciej Zakościelny, Dawid Ogrodnik, Zbigniew Zamachowski, Janusz Chabior i Kinga Preis. Serial powstał na zlecenie Sony Pictures Television Networks Central Europe we współpracy z Grupą Polsat. 

„Rysę” warto obejrzeć choćby ze względu na główną bohaterkę i na to, jak bardzo ona ma zawikłaną sytuację – mówi Igor Brejdygant, autor powieści „Rysa”, na podstawie której nakręcono serial, i jego wiodący scenarzysta. – Normalnie często boimy się o bohatera, bo zagraża mu jakieś zewnętrzne niebezpieczeństwo, tutaj sytuacja jest bardziej złożona, bo niebezpieczeństwo być może jest wewnątrz samej bohaterki, ona się boi sama siebie.

8-odcinkowa opowieść pełna zagadek

Najnowsza produkcja, wyreżyserowana przez Macieja Migasa (Żyć nie umierać, Ślad) i Łukasza Kośmickiego (Ultraviolet, Ukryta gra), to 8-odcinkowa opowieść pełna zagadek i tajemnic, dotyczących także bolesnych doświadczeń z przeszłości głównej bohaterki. Akcja serialu rozpoczyna się morderstwem bezdomnego i jest osadzona we współczesnej Warszawie.

Prowadząca śledztwo komisarz Monika Brzozowska przeczuwa, że w sprawie chodzi o coś więcej niż porachunki kloszardów. Kolejne zbrodnie o podobnym schemacie potwierdzają jej przypuszczenia. Kreowanie zagadkowej postaci pierwszoplanowej, policjantki z wydziału zabójstw Moniki Brzozowskiej, powierzone zostało Julii Kijowskiej (Sługi boże, Zjednoczone stany miłości, Drogówka).

Życiowym partnerem Moniki jest opiekuńczy biznesmen, szef agencji reklamowej, w rolę którego wcielił się, obdarzony urokiem osobistym i ogromnym doświadczeniem aktorskim, Maciej Zakościelny (Dywizjon 303. Historia prawdziwa, Diagnoza, Czas honoru). Wśród otaczających ich postaci znajdziemy m. in.: Janusza Chabiora (Kamerdyner, Ślepnąc od świateł, Wołyń), Kingę Preis (Córki dancingu, Pod Mocnym Aniołem, W ciemności), Dawida Ogrodnika (Ikar. Legenda Mietka Kosza, Cicha noc, Chce się żyć), Mariusza Ostrowskiego (Znaki, Solid Gold ) i Zbigniewa Zamachowskiego (Kurier, Pakt, Pokłosie).

Serial wyreżyserowali: Maciej Migas (Żyć nie umierać, Oda do radości) i  Łukasz Kośmicki (Ultraviolet, Ukryta gra). Scenarzystą wiodącym jest autor powieści – Igor Brejdygant (Paradoks, Zbrodnia, Ultraviolet, Szadź). Drugim scenarzystą jest Bartosz Janiszewski (Ultraviolet, Wataha).

W grudniu 2020 roku aktorzy weszli na plan Układu, będącego kontynuacją Rysy. To thriller polityczny, który wciągnie widzów w mroczny świat układów, zależności i tajemnic.

Abonenci Cyfrowego Polsatu będą mogli obejrzeć produkcję także w serwisie Cyfrowy Polsat GO, w pakiecie CP GO PREMIUM za 12 zł/mies.

źródło: Polsat