Nowe ikony trendu ↯ w sklepie Google Play

Nowe ikony w rankingu aplikacji „Top listy” na Androida pozwalają zobaczyć trend – czy aplikacje rosną lub spadają w zestawieniu Google Play.

Ikony trendu na listach rankingów aplikacji w sklepie Google Play

Wszystkie miejsca w rankingach aplikacji na Androida w sklepie Google Play nieustannie się zmieniają, a od teraz Google sprawiło, że ten aksjomat jest boleśnie widoczny zarówno dla programistów, wydawców, jak i potencjalnych użytkowników. Na Top listach z aplikacjami ze wszystkimi kategoriami pojawiła się nowa ikona trendu, która pokazuję aktualna zmianę pozycji w zestawieniu najlepszych aplikacji w sklepie Google Play. Ikony trendu wyglądają jak zygzakowate strzałki [ ↯ ] – niektórzy mogą się dopatrywać pioruna inni jeszcze innych znaków – nie wnikam.

Jedno jest pewne, dzięki nowym oznaczeniom będziesz mógł zobaczyć, które aplikacje zyskują na popularności, a które spadają pod względem liczby pobrań, dzięki nowym ikonom na karcie Top listy w wyszukiwaniu.

Niestety dla niektórych brakuje jeszcze kontekstu czasu – nie wiemy, jak często śledzone są trendy pobierania i o ile miejsc aplikacja została przeniesiona w tym samym czasie.

Czy takie oznaczenie trendów będzie miało jakiś wpływ na użytkowników? Nie sądzę, aby większość osób zauważyła, że taka ikonka w ogóle się pojawiła – ale teraz Ty już to wiesz!

źródło: Google Play | Android Central