Minigra „Hot Air Balloon” w sklepie Google Play, gdy jesteś offline

W sklepie z grami i aplikacjami na Androida zaczęła pojawiać się minigra offline „Hot Air Balloon” – odpowiednik gry z dinozaurem z Chrome’a.

Hot Air Balloon (gra mobilna w sklepie Google Play w trybie offline)

Na początku tego roku Jane Wong i Alessandro Paluzzi, znani poszukiwacze ukrytych nowych funkcji, wykopali easter egga – minigrę z balonem na gorące powietrze (Hot Air Balloon), która jest w fazie rozwoju i pojawia się w sklepie Google Play. Podobnie jak doskonale znana minigra z dinozaurem w przeglądarce internetowej Chrome, została ona skonfigurowana tak, aby pojawiać się, gdy masz problemy z połączeniem internetowym podczas korzystania ze sklepu Google Play. Teraz wygląda na to, że zaczyna się ona pojawiać szerszej grupie użytkowników.

Gra pojawia się, jeśli spróbujesz nawigować w sklepie Google Play na Androidzie bez połączenia z internetem. Zwykle sklep Google’a po prostu monituje o ponowienie próby lub pyta, czy chcesz otrzymać powiadomienie, gdy zawartość może się załadować. Teraz u dołu ekranu u niektórych osób pojawia się nowa opcja „graj ​​oczekując”. Monit, który wygląda prawie jak lista aplikacji w sklepie Google Play, zatytułowana jest Hot Air Balloon i przenosi do gry po wybraniu opcji Graj. Obecnie ta opcja nie pojawia się u wszystkich.

Wizualnie, nowa gra Hot Air Balloon ma ten sam klimat lo-fi, co gra z dino na Chromie. Utrzymana jest w podobnym monochromatycznym stylu retro, silną pikselozą i prostymi kontrolkami. .

Chociaż nie miałem jeszcze okazji wypróbować tej gry, mechanika jest prosta. Poruszasz się od lewej do prawej, zbierając bąbelki, aby zwiększyć swój wynik, unikając platform z kolcami. Gdy zderzysz się z kolcami, gra się kończy i musisz zacząć od początku. Są też przedmioty specjalne, które możesz złapać, takie jak magnes, który przyciąga bąbelki, aby ułatwić ich zdobycie, i wielokolorowy przedmiot dający na jakiś czas „nieśmiertelność”.

Hot Air Balloon – Google Play

Gra mogła być przez jakiś czas poddawana ograniczonym testom na wybranej grupie użytkowników, ponieważ Google lubi długie i wyczerpujące testy A/B. Z doniesień użytkowników wynika, że coraz więcej osób ma dostępną tę grę w swojej aplikacji Google Play.

Jeśli gra pojawiła się u Ciebie, daj nam znać w komentarzu poniżej.

źródło: Android Police