Apple może ogłosić AirPods Studio 8 grudnia

Za mniej niż 12 godzin Apple ma ogłosić nowy produkt sprzętowy, chociaż nie jest jasne, co dokładnie – Apple TV czy słuchawki AirPods Studio?

Koncepcja słuchawek AirPods Studio

Kolejne plotki z ostatniej chwili sugerują, że Apple ma zamiar ogłosić od dawna spodziewane nauszne słuchawki AirPods Studio. Odniesienia do AirPods Studio znaleziono również w wersjach beta mobilnego systemu operacyjnego iOS 14.3, co również wskazywało na ich zbliżającą się premierę. Wczoraj pojawiły się informacje, że dzisiaj pojawi się także całkiem nowa wersja Apple TV 6. generacji, która dostosowana byłaby do dzisiejszych wymagań Apple Arcade oraz zbliżającej się usługi Fitness+. Co zatem zobaczymy dzisiaj? Dowiemy się już niedługo, a może oba z tych urządzeń?

Apple od dłuższego czasu pracuje nad słuchawkami nausznymi. Po raz pierwszy pojawiły się pogłoski o nich na początku tego roku. Jednak Apple do tej pory nie ogłosiło słuchawek podczas swoich dotychczasowych wydarzeń specjalnych. Teraz wygląda na to, że Apple ma zamiar wypuścić nauszne słuchawki AirPods Studio bez specjalnego rozgłosu – za pomocą prostego komunikatu prasowego. Firma wypuściła AirPods Pro i 16-calowy MacBook Pro w podobny sposób w ciągu ostatnich kilku lat.

Mówi się, że AirPods Studio ma funkcję ANC (aktywna redukcja szumów, dźwięk przestrzenny, automatyczne wykrywanie lewego i prawego ucha, wykrywanie głowy i szyi oraz inne funkcje). Apple pracowało również nad dwoma różnymi wariantami AirPods Studio, chociaż teraz nie jest jasne, czy firma wypuści oba. Słuchawki podobno będą wyposażone w magnetyczne nauszniki i port USB-C do ładowania.

Cena słuchawek ma zaczynać się od 349 USD (ok. 1300 zł).

źródło: iPhoneHacks | AppGefahren