Apple TV 6. generacji jeszcze w grudniu?

Pojawiły się najnowsze plotki, że pierwsza aktualizacja Apple TV od 3 lat pojawi się jeszcze w grudniu 2020 roku.

Apple TV 6. gen. (koncept) white

Ostatnio krążyły plotki, że Apple wypuści niezapowiedziany produkt we wtorek 8 grudnia 2020 roku – prawdopodobnie będzie to Apple TV szóstej generacji. Wydanie sprzętu może być zsynchronizowane z wydaniem Apple Fitness+, nowej usługi subskrypcyjnej z treningami i ćwiczeniami fitnes, która również zostanie uruchomiona w tym miesiącu w Stanach Zjednoczonych. Użytkownik @L0vetodream napisał we wtorek na Twitterze, że być może „sam Cook nie wiedział, że Apple wypuści w tym roku nowy Apple TV” w nawiązaniu do od dawna oczekiwanej aktualizacji Apple TV 4K. Sprzęt Apple TV piątej generacji jako pierwszy umożliwił oglądanie wideo w 4K, ale A10X Fusion nie nadaje się najlepiej do odtwarzacza strumieniowego w erze goer Apple Arcade i procesorów A12X i A14.

Apple zapowiedziało także zespołowi wsparcia, aby przygotował się do nowej wersji produktu na 8 grudnia. CZyli już jutro okaże się, czy przewidywania są trafione?

Oczekuje się również, że Apple wypuści w najbliższych dniach aktualizacje systemów iOS 14.3, tvOS 14.3 i inne. Wydanie nowego Apple TV z Apple Fitness+, które ma być obiecane przed końcem roku, byłoby świetnym zakończeniem pracowitego roku dla klientów Apple’a.

Następne pytanie: czy powinniśmy spodziewać się przeprojektowanego pilota Apple TV Siri?

Apple wprowadził touchpad i głosowy pilot Siri z Apple TV czwartej generacji w 2015 roku. Minimalne przeprojektowanie obejmujące dodanie nowego gumowego pierścienia na jednym przycisku została wykonana, gdy obecny sprzęt Apple TV 4K został wprowadzony w 2017 roku.

źródło: 9TO5Mac