Koncepcja Apple Watcha 7 z płaskimi krawędziami

Po iPadzie Pro z 2018 roku, Apple wydało wszystkie nowe modele iPhone’a 12 z płaskimi krawędziami, które przypominają te z klasycznego Phone’a 5. A co z Apple Watch?

Chociaż nie ma dowodów na to, że Apple w najbliższym czasie zmieni projekt swojego smartwatcha, projektant Wilson Nicklaus stworzył koncepcję nowego Apple Watcha 7 z płaskimi krawędziami. Nicklaus stworzył kilka renderowanych obrazów pokazujących, jak wyglądałby Apple Watch Series 7 z płaskimi krawędziami, podobnie jak najnowsze modele iPhone’a 12 i iPada. Koncepcja nie przewiduje żadnych zmian w wyświetlaczu Apple Watcha ani w jego proporcjach, skupiając się tylko na wyglądzie metalowej obudowy.

Na podstawie zdjęć, które pokazują wersję Apple Watcha ze stali nierdzewnej, nowy projekt z płaskimi krawędziami wygląda niezwykle podobnie do projektu iPhone’a 12 Pro, który jest wykonany ze szkła i stali nierdzewnej. Dlatego możemy sobie wyobrazić aluminiową wersję nowego zegarka Apple Watch, która przypomina iPhone 12.

Apple jest znane z tego, że tworzy swoje produkty o spójnym designie, więc nie będzie zaskoczeniem, jeśli firma faktycznie wprowadzi w przyszłości zegarek Apple Watch podobny do tej koncepcji. iPad Pro, iPad Air i iPhone 12 mogą nam wskazywać pewne szczegóły konstrukcyjne – nie wspominając o Pro Display XDR i MacBooku Pro.

Chociaż Apple Watch pokazany na tej koncepcji wygląda efektownie, zmusza też do zastanowienia się, czy noszenie zegarka z płaskimi krawędziami będzie bardziej niewygodne niż obecnego modelu Apple Watcha.

źródło: Wilson Nicklaus | 9TO5Mac