Infinitebook – ekologiczny notes wielokrotnego użytku

Dlaczego warto używać notesu wielokrotnego użytku? Ekologia, to nie jedyny powód – poznaj Infinitebook i 5 powodów, dla których warto go używać?

Notatnik wielokrotnego użytku InfiniteBook - starter KIT

Robiąc notatki, zawsze pojawi się jakieś skreślenie, błąd, a czasem chcielibyśmy coś naszkicować, poprawić – tworzyć. Piszemy, usuwamy, zgniatamy, ryzykujemy, wyrzucamy i ostatecznie piszemy ponownie, aż powstanie ostateczna treść. Dla twórczych i kreatywnych osób doskonale sprawdzi się Infinitebook lub inny tego typu produkt, który pozwala pisać, ścierać i w efekcie skanować notatki czy szkice smartfonem.

Na początku 2014 roku Pedro (założyciel i dyrektor generalny InfiniteBook) chciał zmierzyć się z 3 głównymi problemami:

 • Ołówek nie ślizga się dobrze po papierze, powoduje pewne tarcie i szuranie – na spotkaniach w małych grupach może to być rozpraszające!
 • Pióro lub długopis stwarza pewien poziom zaangażowania, który nie jest idealny podczas nauki lub pracy twórczej.
 • Pierwszym rozwiązaniem jest kupienie tablicy do pokoju, ale zmusza to do nauki na stojąco i nie możesz zabierać notatek do szkoły, pracy, na szkolenia lub do parku.

Jak więc rozwiązać ten problem? Dla Pedro było to oczywiste: Dlaczego nie zamienić białej tablicy na przenośną? Zacząłem testować różne możliwości i za kilka dni wymyśliłem funkcjonalny prototyp, który mógłem pokazać znajomemu. Od tego dnia szukałem fabryki, która spełni moje marzenie. I tak stworzyłem pierwszą wersję Infinitebook w formacie A4.

Ze względu na duże zapotrzebowanie rynku, przy ciągłych dążeniach firm świadomych potencjalnych oszczędności i ochrony środowiska, pojawił się Infinitebook w formacie A5 – z różnymi kolorami okładek i nowymi innowacjami projektowymi uwzględniającymi ekologiczne podejście firm.

Twórcy natychmiast zaczęli myśleć o innych ważnych obszarach, między innymi o zarządzaniu, inżynierii, nawet mając na uwadze środowisko domowe i dostosowali się do konkretnych wymagań tworząc notes wielokrotnego użytku dla wszystkich.

Twórcy natychmiast zaczęli myśleć o innych ważnych obszarach, między innymi o zarządzaniu, inżynierii, nawet mając na uwadze środowisko domowe i dostosowali się do konkretnych wymagań tworząc notes wielokrotnego użytku dla wszystkich.

TWÓRCZY

Nie ogranicza Twoich pomysłów, w formatach A4 / A5 / A6, daje swobodę pisania i przepisywania tyle razy, ile chcesz.

WYDAJNY

Wersje A5 i A6 są idealne do podsumowań spotkań, krótkich notatek i pomysłów. Istnieje również plan dnia z listą zadań do wykonania i kropkowanymi stronami.

EKOLOGICZNY

Można używać go w „nieskończoność” pisać, skanować notatki, ścierać i znowu pisać i skanować i tak dalej!

Producenci notatników sprzedają swoje produkty w różnych formatach (A4, A5, A6), w edycjach specjalnych z kolorowymi okładkami oraz specjalnie zaprojektowanymi szablonami kartek. Mogą być to checklisty, formy kalendarza tygodniowego, w linię, kratkę, kropki lub czyste. Wszystko zależy od potrzeb użytkowników.

Ceny notatników są różne, ale można je kupić wraz z długopisem lub markerem w cenie od 7 euro (ok. 30 zł) + koszty wysyłki. Na początek warto wybrać starter, który oprócz notatnika i markera zawiera niezbędne akcesoria – ich koszt zaczyna się od ok. 75 zł.

Notatnik wielokrotnego użytku InfiniteBook - starter KIT w edycji z Leonardo da Vinci na okładce
Notatnik wielokrotnego użytku InfiniteBook – Starter KIT w edycji z Leonardo da Vinci na okładce

Jak korzystać z notatnika wielokrotnego użytku?

Producenci notatników wielokrotnego użytku sprzedają swoje produkty wraz ze specjalnymi długopisami lub markerami, które można uzupełniać tuszem. Markery mogą być ścieralne na sucho lub mokro, aby można było ponownie pisać na tej samej kartce. Tusz zwykle zasycha w ciągu 30 sekund i nie rozmazuje się. Problem mogą mieć osoby leworęczne, ale jeśli nie bedą dotykać kartki podczas pisania, tez mogą korzystać z tego rozwiązania.

Po zapisaniu kartki można ją zeskanować aplikacją producenta (jeśli ja dostarcza) lub dowolna inną, umożliwiającą skanowanie, np. Adobe Scan, ScanBotn lub Google PhotoScan.

Jeśli chcemy wyczyścić notatnik, w zależności od producenta i rodzaju notatnika, wystarczy użyć nawilżonej lub suchej ściereczki z mikrofibry, gąbki, długopisu zmazującego lub gumki. Akcesoria są sprzedawane razem z notatnikami.

5 powodów, dla których warto używać notatnika wielokrotnego użytku?

Kiedy InfiniteBook trafiał do sprzedaży, jednym z najczęściej pojawiających się pytań było, „Dlaczego miałbym korzystać z notesu wielokrotnego użytku, skoro są teraz tablety?” Zawsze było to pytanie, na które twórca notesu mógł łatwo odpowiedzieć, a oto 5 powodów, dlaczego ścieralny notes wielokrotnego użytku jest tak wygodny i dlaczego warto z niego korzystać?

 • Nie wyczerpuje się bateria
  To proste, notesowi nie wyczerpuje się bateria pod koniec dnia pracy, kiedy naprawdę musimy zrobić jakąś notatkę lub coś komuś wyjaśnić.
 • Zwiększa efektywność w spotkaniach 1: 1
  Obecnie najcenniejszym zasobem nie są pieniądze, ale czas. A największą stratą czasu są nieefektywne spotkania. Korzystanie z np. InfiniteBook ułatwia wyjaśnienie problemu, celów i usprawnia komunikację.
 • Pomaga archiwizować i zapamiętywać informacje
  Kiedy piszemy długopisem, a nie klawiaturą, możemy zachować i zapamietać informacje w znacznie bardziej efektywny sposób. Pisanie rzeczy, o których będziemy musieli pamiętać, na przykład list kontrolnych, zwiększa prawdopodobieństwa zapamiętania ich w przyszłości.
 • Nie rozprasza
  Używanie tabletu lub komputera do robienia notatek często rozprasza. Podczas pisania jesteśmy zalewani powiadomieniami, które odwracają naszą uwagę od głównego zadania. Ponadto dźwięk klawiatury może przeszkadzać innym.
 • Jesteś bardziej kreatywny
  Kiedy masz naturalne rozszerzenie mózgu, w którym możesz bazgrać, wymazywać i przepisywać, możesz myśleć lepiej i tworzyć lepsze rozwiązania. Czasami najlepsze pomysły wynikają z wielu prób i błędów, a nie ma nic lepszego niż notatnik wielokrotnego użytku, aby zrobić to w zrównoważony sposób.

Istnieje również czynnik ekologii, ceny i trwałości, ale chociaż są one ważnymi czynnikami, nie są one najważniejsze przy korzystaniu z przenośnej tablicy do szkicowania i notowania.

Na rynku istnieje wiele firm, które oferują tego typu rozwiązania, a InfiniteBook, to tylko jeden z nich. Poniżej zaledwie kilka z najpopularniejszych:

Notatniki wielokrotnego użytku (typ pisania markerów na tablicach):

Notatniki wielokrotnego użytku (typ pisania długopisem na papierze):

Akcesoria:

źródło: InfiniteBook