Ulubione muzyczne platformy streamingowe w USA (maj 2020)

Sprawdź, z których usług do strumieniowego przesyłania muzyki najchętniej korzystają użytkownicy w Stanach Zjednoczonych.

Udział muzycznych serwisów streamingowych w USA (maj 2020 r.)

Serwis Muzyka Google Play oficjalnie rozpoczyna proces wyłączania swojej usługi w sierpniu i planuje całkowite zamknięcie serwerów do grudnia 2020 roku. Niska liczba użytkowników i niemożność zdobycia udziału w rynku z powodu silnej konkurencji, takiej jak Spotify i Amazon Music, sprawiły, że Google stanęło przed trudnym wyborem zakończenia świadczenia tej usługi w podobny sposób, jak w przypadku nieudanej platformy mediów społecznościowych Google+.

Według danych zebranych w latach 2019 i 2020 przez AudienceProject, zaledwie 12 procent respondentów w USA stwierdziło, że korzystało z usługi strumieniowego przesyłania muzyki Google w ciągu ostatniego tygodnia. Dla porównania 49% wskazało na Spotify, 33% na serwis Pandora, a 32% Amazon Music.

Od sierpnia użytkownicy Muzyki Google Play nie będą już mogli przesyłać ani pobierać muzyki za pośrednictwem tej usługi. Muzyczny serwis streamingowy Google’a zostanie wyłączony we wrześniu i październiku, a wszystkie kolekcje muzyczne, które mają użytkownicy, zostaną usunięte do grudnia. Użytkownicy wciąż mają dużo czasu, aby przenieść swoją kolekcję do usługi YouTube Music – również należącej do Google.

usługa20192020
Spotify41%49%
YouTube Music51%37%
Pandora41%33%
Amazon Music27%32%
Apple Music21%17%
Muzyka Google Play17%12%

źródło: Statista