Usługi YouTube Music i YouTube Premium dostępne w Polsce

Nowe usługi firmy Google YouTube Music i YouTube Premium po pięciu latach od premiery wreszcie trafiły do Polski – ile kosztują i czy mają szanse z popularnymi usługami streamingowymi?

YouTube Music oraz YouTube Premium w Polsce

YouTube Music oraz YouTube Premium wreszcie zadebiutowały w Polsce – poznaj szczegóły tych usług, polskie ceny i sprawdź, czy warto z nich korzystać?

YouTube Music to zupełnie nowa muzyczna usługa streamingowa, dzięki której możesz korzystać z zasobów YouTube’a bez ograniczeń i to nie tylko z wideo. Teraz w jednym miejscu znajdziesz oficjalne albumy, single, covery czy nagrania z koncertów, a doświadczenia muzyczne związane z YouTube staną się jeszcze pełniejsze i spersonalizowane lepiej niż kiedykolwiek wcześniej.

Przeczytaj także: YouTube Music to nowy muzyczny serwis streamingowy Google’a

6 najważniejszych funkcji usługi YouTube Music

  1. W usłudze znajdują się nie tylko teledyski, ale też oficjalne albumy, single, remiksy, występy na żywo i covery. W płatnej wersji Premium można dodatkowo słuchać muzyki bez przerw i bez reklam, a także pobierać utwory, aby potem wracać do nich offline. Usługa umożliwia odtwarzanie muzyki w tle – przy wyłączonym ekranie i podczas korzystania z innych aplikacji.
  2. Brzmienia dopasowane do Twojego gustu. Ekran główny będzie dynamicznie dostosowywał wyświetlane wyniki do Twoich potrzeb w oparciu o to, co wcześniej odtwarzałeś, gdzie jesteś lub co aktualnie robisz. 
  3. Tysiące playlist na każdą okazję. Przeglądając bogate zasoby YouTube Music zawsze dobierzesz odpowiedni zestaw utworów. Z playlistą Blogged 50 odkryjesz ogrom nowości, z Hotlista Polska lub Polski hip-hop posłuchacie brzmienia rodzimych artystów, a wybierając playlistę Indie Under Pressure skutecznie przyspieszycie swoje tętno podczas ćwiczeń. Możesz też sprawdzić czego słucha nasz zespół wybierając na przykład listę Hairbrush Karaoke albo Good Friends, Cheap Whiskey. Kontekstowe listy odtwarzania dostosowane do preferencji znajdziesz zawsze w karcie głównej. Możesz zapisywać je w swojej Bibliotece albo wykorzystać jako inspirację do tworzenia własnych kompozycji.

Aplikacja YouTube Music PL (bez reklam)

  1. Inteligentne wyszukiwanie pozwoli Ci namierzyć piosenkę nawet jeśli nie pamiętasz jej tytułu ani nawet wykonawcy – wystarczy, że wyszukasz utwór po tekście. 
  2. Najpopularniejsze wideo na wyciągnięcie ręki. Za pośrednictwem ekranu Hotlista, sprawdzisz czego najchętniej słuchają użytkownicy YouTube’a i zawsze będziesz wiedział co jest na czasie. 
  3. Dostęp do muzyki w trybie offline. Z YouTube Music Premium będziesz mógł słuchać utworów bez reklam, w tle, a także podczas podróży.

Ile kosztuje korzystanie z usług YouTube Music i Premium?

  • Można korzystać z bezpłatnej wersji wspieranej reklamami lub wybrać YouTube Music Premium – usługę, która daje możliwość słuchania w tle, pobierania utworów i korzystania z aplikacji bez reklam za 19,99 zł/mies.
  • Istnieje również plan rodzinny za 29,99 zł/mies.
  • Przez pierwsze dwa tygodnie od premiery dostępna będzie także możliwość testowania usługi w wersji Premium przez 3 miesiące za darmo.
Cennik YouTube Music YouTube premium w Polsce (maj 2019)
Cennik YouTube Music YouTube premium w Polsce (maj 2019)

Od kiedy można korzystać z YouTube Music i YouTube Premium?

Od wtorku 14 maja 2019 r. można również uaktualnić swoją aplikację YouTube do wersji Premium i korzystać ze wszystkich udogodnień jakie zapewnia ta opcja. Udostępniona została również ofertę filmów i programów z serii YouTube Originals. Znajdziesz tam m.in. seriale takie jak Cobra Kai, Origin, Wayne czy Weird City.

YouTube Premium można wypróbować za darmo przez 3 miesiące. A po zakończeniu tego okresu za 23,99 zł/mies., natomiast przy wyborze opcji dla całej rodziny – 35,99 zł/mies.

Jeżeli jesteś subskrybentem Google Play Music, otrzymasz dostęp do YouTube Music Premium automatycznie. Cena, którą płacisz obecnie, zostanie zachowana. Za pośrednictwem Google Play Music będziesz miał dostęp do wszystkich zakupionych utworów muzycznych, przesłanych plików i playlist.

Już dziś możesz pobierać aplikację YouTube Music z Google Play lub App Store albo sprawdzić serwis na stronie music.youtube.com. Możesz też bezpłatnie zarejestrować się w YouTube Premium na youtube.com/premium.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Zobacz także:

YouTube Music dostępne na Androida i iOS-a

źródło: informacja prasowa