„Wszystkie kolory tęczy” Sumińskiej o kolorowym życiu zwierząt

Już we wrześniu ukaże się nowy zbiór opowiadań „Wszystkie kolory tęczy” Doroty Sumińskiej – ze zwierzętami w roli głównej – jest mądrze, wzruszająco oraz tęczowo.

Wszystkie kolory tęczy, zbiór opowiadań – Dorota Sumińska (Wydawnictwo Bez Nazwy, 2020)

Już od dzisiaj można zamawiać w przedsprzedaży najnowszą książkę Doroty Sumińskiej zatytułowaną Wszystkie kolory tęczy. Książka trafi do regularnej sprzedaży już we wrześniu tego roku. Jest to jedna z ważniejszych książek w dorobku autorki. Nawiązująca do tego co jest odwiecznym problemem naszej cywilizacji a  czego ostatnio jesteśmy obserwatorami w życiu publicznym. Pozycja mądra, szczera i boleśnie prawdziwa, a przede wszystkim napisana we właściwym momencie, byśmy zdążyli się zastanowić nad sobą by zacząć czynić dobro.

Na 88 stronach przeczytamy wyjątkowe opowiadania, ze zwierzętami w roli głównej, które poruszają szereg ważnych i niezwykle aktualnych kwestii. Jest mądrze, jest wzruszająco, refleksyjnie, a bywa również tęczowo. Książkę wzbogacają przepiękne ilustracje Ewy Swebockiej.

Tytuły autorki są zawsze przepełnione szczerością. Zawsze skłaniają do głębokich refleksji i zdążają do tego, aby każdy z nas spróbował odpowiedzieć na pytanie: kim jest człowiek? A tak naprawdę jacy powinniśmy być dla siebie, drugiego człowieka a przede wszystkim dla zwierząt.

Dorota Sumińska to postać nietuzinkowa, lekarz weterynarii, pisarka, dziennikarka. A może pisarka, lekarz weterynarii i dziennikarka? Cokolwiek robi, robi to całym swoim pięknym sercem, więc kolejność nie ma żadnego znaczenia. Tak samo jak kocha przyrodę – kocha zwierzęta i tak samo umiłowała pisanie książek. W swoim dorobku ma ich już dwadzieścia.

Pisze dla czytelników absolutnie każdego pokolenia. Jej książki dla dzieci odpowiadają na wiele pytań intrygujących dorosłych czytelników, natomiast wiele pozycji stworzonych pozornie dla dorosłych – powinno stać się lekturą obowiązkową w szkołach.

Część dochodu uzyskanego ze sprzedaży, decyzją Autorki Dorota Sumińska, zasili Ogólnopolski Program Przeciwdziałania Bezdomności Zwierząt „Kastrujemy Bezdomność”.

Przedsprzedaż: Wszystkie kolory tęczy, zbiór opowiadań – Dorota Sumińska (Wydawnictwo Bez Nazwy, 2020)

Jest to pierwszy tytuł wydany pod marką Wydawnictwa Bez Nazwy!

źródło: Wydawnictwo Bez Nazwy