Usługa Muzyka Google Play wkrótce zostanie wycofana

Google przypomina, że już wkrótce YouTube Music zastąpi Muzykę Google Play jako aplikacja do słuchania i odkrywania muzyki.

Transfer danych z Google Music Play do YouTube Music (2020 rok)

Między październikiem a końcem tego roku dostęp do Muzyki Google Play zostanie całkowicie wyłączony. Google wie, że zbudowanie Twojej biblioteki Muzyki Google Play wymagało czasu, dlatego postarało się, aby jej przeniesienie do YouTube Music było jak najprostsze. Wystarczy jedno kliknięcie, aby przenieść wszystkie treści, w tym playlisty, przesłane utwory i rekomendacje.

Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji YouTube Music zauważysz, że wygląda ona trochę inaczej niż Muzyka Google Play, ale pamiętaj, że stworzył ją ten sam zespół z takim samym zaangażowaniem. YouTube Music również daje dostęp do ponad 65 milionów oficjalnych utworów, albumów i playlist, a także do lubianych i oczekiwanych funkcji z Muzyki Google Play.

Użytkownicy Muzyki Google Play mogą teraz jednym kliknięciem przenieść swoje konto do YouTube Music. Więcej informacji

Wszelkie dane (np. przesłana muzyka, biblioteka i playlisty), które nie zostały przeniesione, mogą zostać trwale utracone. Nie będziemy mogli odzyskać tych informacji, dlatego zachęcamy Cię do przeniesienia konta do YouTube Music lub pobrania istniejącej biblioteki i danych za pomocą Google Takeout.   W każdej chwili możesz też usunąć rekomendacje, historię i bibliotekę muzyki, wykonując te czynności.

Jeśli subskrybujesz Muzykę Google Play za pomocą płatności Google i nie zdecydujesz się na przejście do YouTube Music, automatycznie anulujemy Twoją subskrypcję. Zachowasz dostęp do korzyści z subskrypcji do miesiąca, w którym Muzyka Google Play zostanie wyłączona w Twoim regionie. Konkretna data wyłączenia Muzyki Google Play przypada ostatniego dnia Twojego cyklu rozliczeniowego.

Oto, czego możesz się spodziewać:

DataWydarzenie
sierpień 2020 r.Zostanie wycofany dostęp do sklepu muzycznego w Google Play oraz możliwość przesyłania utworów do Muzyki Google Play przez Menedżera muzyki.
wrzesień 2020 r.Niektórzy użytkownicy utracą dostęp do Muzyki Google Play.
grudzień 2020 r.Wszyscy użytkownicy utracą dostęp do Muzyki Google Play.

Jest jeszcze parę rzeczy, o których musisz wiedzieć:

  • Biblioteka i dane Muzyki Google Play
    Poza przeniesieniem swojej biblioteki do YouTube Music możesz też pobrać dowolne utwory, które zostały zakupione lub przesłane do Muzyki Google Play, a także pobrać listę utworów, playlist i stacji radiowych w swojej bibliotece. Dostaniesz powiadomienie, zanim stracisz dostęp do swoich danych i biblioteki Muzyki Google Play. Możesz też usunąć swoje dane Muzyki Google Play.
  • Menedżer muzyki i przesyłanie
    Przesyłanie i pobieranie muzyki za pomocą Menedżera muzyki zostanie zawieszone za 30 dni. Nie martw się – możesz przesłać swoją kolekcję muzyki do YouTube Music lub pobrać istniejące utwory za pomocą Google Takeout.
  • Sklep muzyczny w Google Play
    Za 30 dni sklep muzyczny w Google Play zostanie wyłączony. Nie będzie można już kupować utworów w Google Play, a wszystkie zamówienia w przedsprzedaży zostaną anulowane. Po przeniesieniu Twoje zakupy znajdą się w YouTube Music.

Jeśli masz pytania, przejrzyj zasoby pomocy usługi.

źródło: Google