Innowacyjne Ōma Cinema niczym senat z Gwiezdnych Wojen

Kino Ōma zaprezentowało nowy projekt kina w Paryżu, który emanuje atmosferą prequeli Gwiezdnych Wojen.

Francuskie Ōma Cinema zaprezentowała nowy, innowacyjny projekt kina, który ma zostać uruchomiony w Paryżu już w przyszłym roku. Choć może to być innowacyjne, projekt przywołał porównania z galaktycznym Senatem z Gwiezdnych wojen. Gdy projekt zostanie zrealizowany, widzowie będą mogli poczuć się, jakby byli w odległej galaktyce, oglądając ten hit kinowy na dużym ekranie.

Projekty, które został przygotowane przez architekta Pierre’a Chicana, zaczęły ostatnio krążyć po sieci. Sala kinowa będzie pozbawiona tradycyjnych rzędów foteli na widowni. Zamiast tego, jak pokazują zdjęcia i zwiastun, widzowie będą siedzieć w okrągłych kabinach, podobnie jak w lożach w tradycyjnym teatrze. Pomoże to też zachować dystans społeczny w przyszłości. Ale projekt niewątpliwie przywodzi na myśl obrazy Palpatine’a przemawiającego do galaktycznego Senatu z Gwiezdnych wojnach.

Senat galaktyczny był dużą częścią trylogii, który po raz pierwszy pokazano w pierwszej części Gwiezdnych wojen pt. Mroczne widmo (tyt. oryg. The Phantom Menace). To podobieństwo nie pozostało niezauważone przez użytkowników mediów społecznościowych. Sporo fanów filmów na Twitterze podzieliło się swoim zachwytem nad projektem, jednocześnie żartując z Senatu galaktycznego.

Być może nieprzypadkowo strona internetowa teatru wykorzystuje nawet obraz X-Winga wyświetlany na ekranie. Oprócz nawiązań do Gwiezdnych wojen, Ōma Cinema obiecuje bardzo innowacyjne doświadczenie kinowe. Na stronie internetowej kina można przeczytać, czego moga oczekiwać widzowie:

Unikalna konfiguracja kina Ōma umożliwia wysoce spersonalizowane usługi: loże VIP-Corporate, obsługa stolików na wszystkich lub wybranych platformach oraz ekskluzywny dostęp VIP do salonu i baru. Dystrybucja platform pozwala Ōmie zaspokoić Twoje bardzo specyficzne potrzeby w istniejących lub nowych projektach. Wybierz rozmiar każdej platformy, liczbę poziomów, platformy na poziom itp.

Biorąc pod uwagę obecny stan rzeczy związany z pandemią, przyszłość kin jest pełna wyzwań. Innowacja może być potrzebna, aby utrzymać działalność przy życiu. Pierre Chican twierdzi, że ten projekt oferuje coś nowego:

Podczas gdy wszystkie kina budowane od ponad 50 lat są podobne i odtwarzają ten sam układ siedzeń dla widzów, ta koncepcja kina tworzy jednocześnie kameralne, spektakularne i wciągające doświadczenie kinowe, w którym każde miejsce jest najlepsze, jak w domu.

Globalny biznes kinowy bardzo ucierpiał w tym roku, ponieważ kina na całym świecie zostały w większości zamknięte. To się powoli zmienia, ale nie wiemy jaka będzie przyszłość i czy kina w formie jakiej znaliźmy przed pandemią jeszcze przetrwają?

Ōma Cinema to jeden ze sposobów przystosowania się to obecnej i ewentualnie przyszłych sytuacji. Więcej o projekcie przeczytasz na OmaCinema.com.

źródło: MovieWeb | Ōma Cinema | autor projektów Pierre Chican