watchOS 6.2.5 z nowymi tarczami Pride już dostępny!

Apple udostępniło dzisiaj finalną aktualizację systemu watchOS 6.2.5 dla Apple Watcha z nowymi tęczowymi tarczami Pride oraz dodaniem funkcji EKG w Arabii ​​Saudyjskiej.

Aktualizacja systemu watchOS 6.2.5 (OTA)

Poniedziałkowe wydanie systemu watchOS 6.2.5, które zostało udostępnione do aktualizacji dla wszystkich użytkowników kompatybilnych Apple Watchów zawiera trzy nowe tęczowe tarcze z serii Pride – dodane tradycyjnie już z okazji Miesiąca Dumy. Dzisiaj trafiły do sprzedaży także nowe paski, dla których niewątpliwie niezbędne są nowe tarcze, aby zegarek w pełni świecił dumą.

Ponadto użytkownicy Apple Watchów w Arabii Saudyjskiej uzyskali właśnie dostęp do funkcji EKG w modelach zegarków Apple Watch Series 4 i Series 5.

Dodanie nowych tarcz z serii Pride do systemu watchOS 6.2.5 zostało zauważone w serwisie Reddit już w weekend. Są one poniekąd „częścią” pasującą do całkowicie nowych pasków sportowych, które również dzisiaj trafiły do sklepu Apple Store na całym świecie. Zostały one zaprojektowane dla użytkowników, pokazując zaangażowanie firm Apple i Nike w obchody miesiąca dumy Pride Month – szczególnego miesiąca dla społeczności LGBTQ.

Aby włączyć nowe tarcze z poziomu iPhone’a musisz mieć zainstalowaną wersję systemu iOS 13.5. Możesz to zrobić bezpośrednio na zegarku.

Przeczytaj także:

Dwie z charakterystycznych funkcji Apple Watch Series 4 i Series 5 właśnie zadebiutowały w Arabii Saudyjskiej. Uaktualnienie systemu watchOS 6.2.5 aktywuje elektrokardiogram w tych urządzeniach dla mieszkańców tego bliskowschodniego kraju. To EKG może powiadomić użytkowników, jeśli mają migotanie przedsionków lub potencjalnie niebezpieczny stan serca. Ponadto zegarek Apple Watch może teraz powiadamiać mieszkańców Arabii Saudyjskiej o nieregularnym biciu serca.

Nowe tęczowe tarcze Apple Watcha z okazji Miesiąca Dumy (Pride 2020)

Są to jedyne funkcje, do których bezpośrednio nawiązano w oficjalnych informacjach o wersji. System watchOS 6.2.5 zawiera nowe funkcje, ulepszenia i poprawki błędów:

  • Aplikacja EKG na Apple Watch Series 4 lub nowsze jest teraz dostępna w Arabii Saudyjskiej.
  • Powiadomienia o nieregularnym rytmie serca są teraz dostępne w Arabii Saudyjskiej.

Uaktualnienie systemu watchOS 6.2.5 pobierzesz za pośrednictwem aplikacji Watch na iPhonie. Aby je zainstalować, przejdź do Mój zegarekOgólneUaktualnienia i dotknij przycisku Instaluj.

W trakcie uaktualniania nie zdejmuj zegarka Apple Watch z ładowarki. Aby aktualizacja się zainstalowała zegarek Apple Watch musi mieć w 50% naładowaną baterię i musi być umieszczony na ładowarce podczas procesu instalacji.