Dwa nowe paski sportowe z serii Pride Edition dla Apple Watcha

Z okazji Miesiąca Dumy firma Apple wydała dwa nowe tęczowe paski sportowe z serii Pride Edition dla swoich zegarków Apple Watch.

Pasek sportowy Pride Edition 2020 do zegarków Apple Watch

Firma Apple wydała dziś nową opaskę sportową Apple Watch z serii Pride na 2020 rok oraz opaskę Apple Watch Nike Sport Band z tęczowymi elementami. Firma z Cupertino wydaje specjalne akcesoria z serii Pride Edition już od kilku lat,, ale po raz pierwszy firma Nike również przyłączyła się do obchodów miesiąca równości. Nowe akcesoria można już dziś zamówić w internetowym sklepie Apple Store dla zegarków z kopertą 40 i 44 mm. Paski pasują idealnie do nowych tęczowych tarcz Apple Watcha Pride 2020, które pojawią się wraz wydaniem systemu watchOS 6.2.5.

Apple zapowiedziało nowe paski zegarków w komunikacie prasowym, który podkreśla, jak musiał się zmienić tegoroczny miesiąc dumy LGBTQ w świetle globalnej pandemii koronawirusa.

Zazwyczaj społeczności LGBTQ świętują Miesiąc Dumy (Pride Month) festiwalami i kolorowymi paradami. Pierwsze akcesoria do Apple Watcha nawiązujące do tego wydarzenia zostały podarowane pracownikom Apple’a w 2016 roku w ramach oficjalnej parady Apple Pride. W tym roku wszystkie obchody tego wydarzenia odbywają się za pośrednictwem internetu.

Apple i Nike wspierają organizacje LGBTQ, w tym GLSEN, PFLAG, The Trevor Project, Gender Spectrum, National Center for Transgender Equality oraz ILGA World.

Pasek sportowy Pride Edition do koperty 40 i 44 mm – rozmiar standardowy:

Tęczowy pasek sportowy do Apple Watcha Pride Edition 2020

Nowe paski sportowe Pride Edition oraz Nike Pride Edition dla koperty 40 i 44 mm kosztują w polskim sklepie Apple Store Online tyle samo co standardowe paski czyli 229 zł.

Nowe paski będą świetnie wyglądać w połączeniu z nowymi tarczami, które zostaną wydane w ramach aktualizacji systemu watchOS 6.2.5. Apple dodaje wariant tarczy Pride 2020, która na ekranie idealnie łączy się z nową opaską sportową Pride. Istnieją również nowe opcje kolorów tęczy dla kilku istniejących tarcz, w tym ekskluzywne tarcze Nike.

źródło: Apple Newsroom | 9To5Mac