Wyciekły niestandardowe kody QR z aplikacji AR w systemie iOS 14

W sieci pojawiły się dzisiaj, rzekomo pochodzące z nowej aplikacji AR pod systemem iOS 14, niestandardowe kody QR oraz ślady innych funkcji.

Niestandardowe kody QR w aplikacji AR pod systemem iOS 14
fot. Josh Constine

Nie jest tajemnicą, że Apple rzekomo pracuje nad szeregiem nowych funkcji AR (rozszerzonej rzeczywistości, które zadebiutują pod systemem iOS 14. Apple podobno opracowuje aplikację AR, która pozwala użytkownikom skanować kody QR i wyświetlać zawartość na iPhonie lub za pomocą nowego zestawu AR. Josh Constine z Moving Products zdobył rzekome zrzuty z systemu iOS 14, które ujawniają niektóre funkcje nowej aplikacji AR.

Wygląda na to, że Apple ponownie opracowało swoje kody QR. Aplikacja została po raz pierwszy odkryta w kompilacji wewnętrznej i najwyraźniej nosi nazwę GObi. W systemie iOS 14 użytkownicy powinni mieć możliwość generowania funkcyjnych kodów QR, które wyglądają znacznie lepiej niż monochromatyczna matryca. Zrzut składa się z różnych rodzajów kodów QR o nazwach takich jak Mac Pro, Cosmic i Starbucks. Każdy typ jest dodatkowo powiązany z „tagami”.

Znaczniki formatu okręgu oparte są na długości linii łączących się ze środkiem. Ponadto pliki zatytułowane Mac Pro i Apple Watch najwyraźniej otwierają sklep Apple Store dla odpowiednich urządzeń. Jeden z kodów QR prowadzi do filmu Rogue One na iTunesie, podczas gdy ten z logo Starbucksa wydaje się oferować promocje w różnych sklepach Starbucks. Co ciekawe, można zobaczyć także wielokondygnacyjną wieżę pagoda w rozszerzonej rzeczywistości, którą można „postawić” na stoliku do kawy w świecie rzeczywistym.

Przekonamy się, czy iOS 14 będzie zawierał samodzielną aplikacją Gobi, czy też funkcje zostaną zapisane w aplikacji aparatu. Obecna wersja systemu iOS już począwszy od iOS-a 12 obsługuje skanowanie kodów QR w aplikacji Aparat.

Wieża Pagoda w AR w systemie iOS 14
Wieża pagoda w AR

Pliki wewnętrzne zdradzają również, w jaki sposób Find My zmieni sposób interakcji z użytkownikami. Haptyczne informacje zwrotne i pliki audio pozornie pomogą użytkownikom zlokalizować zgubione urządzenia. Sygnały dźwiękowe obejmują „dźwięk zachęty”, gdy zmierzamy kierunku zgubionego urządzenia. Z drugiej strony pojawiają się zniechęcające dźwięki, które będą informować, że szukamy w niewłaściwym miejscu.

Apple ma ogłosić uaktualnienie swojego mobilnego systemu operacyjnego iOS 14 podczas tegorocznej, wirtualnej konferencji WWDC 2020 w czerwcu i najprawdopodobniej ujawni również więcej informacji na temat niestandardowych kodów QR.

źródło: iPhoneHacks