Nowe tęczowe tarcze Pride 2020 i tęczowy gradient na Apple Watchu

W tym tygodniu, w 5. deweloperskiej wersji beta 5 watchOS 6.2.5 Apple dodało kilka nowych tarcz zegarków – w sam raz na obchody (w domu) Miesiąca Dumy na całym świecie.

Nowe tęczowe tarcze Apple Watcha z okazji Miesiąca Dumy (Pride 2020)

Nowe tarcze zegarka Apple Watch są dostępne jako opcji do wybrania wśród dotychczasowych tarczy Pride Digital, Pride Analog i Gradient. Istnieją nowe tryby tarcz na 2020 roku z serii Pride, które mają bardziej pastelową paletę kolorów niż w poprzednich latach, a także zupełnie nową opcję tęcząwą dla spektrum Gradientu. Tradycja Pride Watch rozpoczęła się od ogłoszenia przez Apple’a pierwszej tarczy Pride podczas prezentacji na WWDC 2018. Mniej więcej w tym czasie w zeszłym roku Apple dodało nowy styl „2019” z odnowionymi animacjami i zupełnie nową tarczą Pride Analog.

Aktualizacja na 2020 rok nie jest tak drastyczna jak w zeszłym roku – opiera się na tych samych podstawowych układach i dynamice, ale z całkowicie nowym zestawem kolorów. W tym roku kolory czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski i fioletowy przybierają nieco mniej intensywne odcienie w porównaniu do ubiegłorocznej wersji.

Możesz dotknąć tarczy Apple Watcha, aby poruszyć układem linii i zobaczyć wibrującą animację, która zwiększa swoją intensywność po wielokrotnym dotknięciu. Na analogowej tarczy każde podniesienie nadgarstka losowo porządkuje koncentryczne kolorowe pasy.

Podczas gdy style z 2018 i 2019 były pojedynczymi paskami, tęczowa tarcza Pride 2020 jest jednolita i kolory zachodzą na siebie. Na przykład prążkowany wygląd z 2019 r. pasował do towarzyszących im pasków Sport Loop. Na razie niewiadomo, czy Apple planuje wypuścić w tym roku pasujące paski do tarcz zegarków Pride na 2020 rok.

Inną nową opcją tarczy dostępną w najnowszej wersji beta jest nowy tryb koloru tęczy dla Gradientu. Spektrum kolorów jest równomiernie rozmieszczone wokół tarczy, w rzeczywistości wykorzystuje te same kolory tęczy, co w 2020 Pride, więc można ją uznać za kolejną część serii Pride, ale w opcjach zegarku nie jest oznaczony jako Pride.Podobnie jak inne tarcze gradientowe, możesz opcjonalnie usunąć podziały dla sekund i godzin, a tarcza może być używana w układach pełnoekranowych lub okrągłych.

?️‍? Tak wyglądają tęczowe tarcze Pride (od lewej) z 2018, 2019 i 2020 roku wydane na Apple Watcha z okazji Miesiąca Dumy.

Tęczowe tarcze z serii Pride na Apple Watcha z 2018, 2019 i 2020 roku

Dla nowych tarcz brakuje jeszcze odpowiednich ustawień w aplikacji Watch na iPhonie. Możemy się jednak spodziewać, że zostaną one dodane w najnowszym systemie iOS 13.5, gdy system watchOS 6.2.5 przejdzie z wersji dla programistów do wersji publicznej.

Nowe uaktualnienie iOS 13.5 w wersji finalnej dla wszystkich ma zostać wydane jeszcze w maju tego roku.

źródło: 9TO5Mac | Apple