Facebook także zrobił interaktywną mapę COVID-19

Facebook wydał właśnie interaktywną mapę COVID-19, która pokazuje, ile osób zgłasza objawy w okolicy – na razie mapa obejmuje swoim zasięgiem jedynie Stany Zjednoczone.

Facebook COVID-19 Map

Facebook zaznacza, że opublikowana dzisiaj mapa nie jest przeznaczona do celów diagnostycznych ani leczniczych, ani nie powinna być używana jako przewodnik podczas planowania jakichkolwiek podróży. Zuckerberg powiedział, że mapowanie ma pomóc nam zrozumieć, w jaki sposób rozprzestrzenia się Covid-19. Ma to kluczowe znaczenie dla władz lokalnych i pracowników medycznych, aby pomóc odpowiednio alokować zasoby i pomóc w ustaleniu, kiedy można bezpiecznie rozpocząć ponowne otżywienie gospodarki.

Naukowcy uważają, że mapy stworzone na podstawie ankiet na temat symptomów mogą być ważnym narzędziem w podejmowaniu ważnych decyzji w walce z koronawirusem SARS-Cov-2. – powiedział Zuckerberg.

Przy opracowywaniu interaktywnej mapy Facebook współpracuje z Uniwersytetem Carnegie Mellon. Mapa pokazuje szacunkowy odsetek osób wykazujących objawy koronawirusa w poszczególnych rejonach USA. Mapa wykorzystuje zagregowane dane publiczne z badania przeprowadzonego przez Carnegie Mellon University Delphi Research Center.

Warto powtórzyć, że pokazuje ona tylko szacunkowe dane dotyczące osób z objawami COVID-19, a nie potwierdzone przypadki.

Sprawdź także:

Mark Zuckerberg powiedział, że mapa będzie codziennie aktualizowana, przez cały okres epidemii. Facebook jest wyjątkowo odpowiednim narzędziem do przeprowadzania takich ankiet, ponieważ korzystają z niego miliardy ludzi na całym świecie. Wszystko odbywa się przy zachowaniu prywatności użytkowników, których indywidualne odpowiedzi są widoczne tylko dla badaczy z Carnegie Mellon – a Facebook widzi tylko zagregowane dane.

Facebook jest tylko jednym z rosnącej listy gigantów technologicznych, którzy wykorzystują swoją moc i zasięg, aby śledzić koronawirusa. Apple i Google wspólnie opracowują system śledzenia kontaktów, a założyciele Instagrama, Kevin Systrom i Mike Krieger, monitorują rozprzestrzenianie się za pomocą miernika o nazwie Rt, który mierzy liczbę osób zarażonych przez zakażoną osobę.

Sprawdź interaktywną mapę COVID-19 od Facebooka:

Mapa Facebooka dostępna jest pod adresem: covid-survey.dataforgood.fb.com.

[źródło: Facebook via TechSpot]