Netflix Party pozwoli Ci oglądać seriale ze znajomymi w czasach pandemii

Jak korzystać z wtyczki Netflix Party, aby oglądać dokładnie ten sam serial lub film online – wspólnie ze znajomymi?

Netflix Party to bezpłatne rozszerzenie do przeglądarki Chrome, które umożliwia odtwarzanie i wstrzymywanie zsynchronizowanych seriali z serwisu Netflix wspólnie ze znajomymi? To proste narzędzie pojawiło się już w 2016 roku, ale na czas kwarantanny okazało się idealnym rozwiązaniem, aby wspólnie ze znajomymi oglądać ten sam serial (w taki sam sposób) w różnych miejscach!

Wystarczy zainstalować dodatek do Chrome’a i zaprosić znajomych, aby zdalnie dołączyli do Netflix Party. Warunek jest jeden – również muszą mieć subskrypcję Netfliksa oraz zainstalowaną wtyczkę Netflix Party.

Narzędzie umożliwia rozpoczęcie, zatrzymanie i wstrzymanie filmu lub serialu na Netfliksie w tym samym czasie u wszystkich naszych znajomych i rodziny, którzy dołączyli do wspólnego oglądania przez internet. We wtyczce pojawił się także boczny pasek z czatem, za pomocą którego można dyskutować o tym, co się dzieje w filmie – podobnie jak gdybyście siedzieli obok siebie na kanapie.

Nagły i poważny brak kontaktów towarzyskich w wyniku próby powstrzymania rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa (COVID-19) szczególnie obciąża dzieci i młodzież, które nie chodzą do szkół, oraz osoby mieszkające samotnie. W takich sytuacjach świetnie sprawdzają się wszelkiego rodzaju rozwiązania umożliwiające kontakt z rówieśnikami i przyjaciółmi.

Netflix Party pomaga wypełnić tę lukę, pozwalając jednocześnie przesyłać strumieniowo seriale i filmy na komputerze, dzięki czemu zawsze oglądacie to samo w tym samym czasie.

Jak korzystać z rozszerzenia Netflix Party?

Aby to zadziałało, każdy, do kogo wyślesz zaproszenie, musi mieć dostęp do Netflixa. Jeśli nie mają konta, Netflix oferuje bezpłatną 30-dniową wersję próbną dla nowych subskrybentów. Jeśli nie są nowymi subskrybentami, mogą wykupić miesięczną subskrypcję i anulować ją potem w dowolnym momencie.

Po tym, jak wszyscy zalogują się do Netfliksa na swoich komputerach, będą musieli pobrać rozszerzenie Netflix Party. W tym celu należy:

  1. Odwiedzić stronę netflixparty.com w przeglądarce Google Chrome lub od razu przejść do strony z rozszerzeniem w oficjalnym sklepie Chrome Web Store.
  2. Kliknąć na przycisk Dodaj do Chrome.
  3. Otworzy się wyskakujące okno, wybierz Dodaj rozszerzenie. Zobaczysz teraz szarą ikonę NP po lewej stronie na pasku narzędzi przeglądarki.

Zacznij oglądać filmy z przyjaciółmi

Po pobraniu i zainstalowaniu rozszerzenia możesz zacząć oglądać seriale i filmy ze znajomymi i rodziną przez internet. Oto jak zacząć:

  1. Otwórz nową kartę w przeglądarce Google Chrome i zaloguj się do Netflixa.
  2. Znajdź serial lub film, który chcesz obejrzeć i wybierz go.
  3. Zobaczysz teraz, że ikona NP (Netflix Party) zmieniła się z szarej na czerwoną. Kliknij ikonę i wybierz Start the party (Rozpocznij imprezę). Zostaniesz gospodarzem imprezy, więc możesz albo wybrać opcję, aby być jedynym zarządzającym „pilotem” albo możesz pozwolić każdemu przejąć kontrolę nad sterowaniem.
  4. Skopiuj adres URL z wyskakującego okna i wyślij go wszystkim, których chcesz zaprosić do grupy.
  5. Pokój czatu pojawi się po prawej stronie ekranu. Stamtąd będziesz mógł zobaczyć, kiedy ktoś dołączy do imprezy.
  6. Teraz możesz śmiać się, płakać i wyć z rodziną i przyjaciółmi, a także czuć się trochę mniej samotnym.

Może Cię zainteresować także:

[źródło: c|net via Netflix Party]