Google anuluje I/O 2020 ze względu na koronowirusa

Największe wydarzenie roku firmy Google I/O 2020 zostało anulowane, z powodu zagrożenia związanego z rozprzestrzenianiem się koronowirusa.

Google I/O odwołane z powodu COVID-19

Google anulowało swoje coroczne wydarzenie dla programistów I/O 2020, w związku z trwającą epidemią koronawirusa. Google I/O miał się odbyć między 12 a 14 maja tego roku, a informacja o odwołaniu nastąpiła zaledwie kilka dni po tym, jak Google zrezygnowało ze swojego wydarzenia Cloud Next w San Francisco na rzecz wydarzenia „cyfrowego”.

„Ze względu na obawy związane z koronawirusem (COVID-19) i zgodnie z wytycznymi zdrowotnymi CDC, WHO i innych organów ds. zdrowia postanowiliśmy anulować fizyczne zdarzenie I/O Google w Shoreline Amphitheatre.” – czytamy na oficjalnej stronie wydarzenia events.google.com/io.

Podczas I/O Google zwykle informuje o najważniejszych zmianach, które planuje wprowadzić w Androidzie, sprzęcie Google’a, a nawet zapowiada aktualizacje usług takich jak Google Maps. Google twierdzi, że bada teraz inne sposoby zorganizowania wydarzenia, aby jak najlepiej dotrzeć do społeczności programistów i pomóc im się zintegrować. Być może będzie to wielka interaktywna konferencja z cyklem szkoleń online?

Google poinformowało także, że uczestnicy otrzymają pełny zwrot kosztów do 13 marca. Jeśli do tego czasu nie otrzymają zwrotu na swoje konto powinni skontaktować się z organizatorami pisząc na io@google.com. Osoby, które kupiły bilety na tegoroczne wydarzenie, automatycznie otrzymają możliwość zakupu biletu (bez losowania) na przyszłoroczne wydarzenie Google I/O 2021.

Konferencja Google I/O 2020 odwołana z powodu koronowirusa
Oficjalna informacja na stronie wydarzenia I/O Google’a

Google I/O 2020 to kolejne technologiczne wydarzenie w tym roku, które z powodu obaw przed epidemią koronowirusa zostało odwołane. Mobile World Congress (MWC 2020) w Barcelonie zostało odwołane w zeszłym miesiącu, a następnie konferencja programistów F8 Facebooka, Game Developer Conference i wiele innych. Także w Polsce wydarzenie Intel Extreme Masters 2020 odbyło się bez udziału publiczności.

W nadchodzących tygodniach Google poinformuje w jaki sposób zorganizuje konferencję I/O 2020 dla programistów z całego świata.

Przeczytaj także:

Koronawirus przyczynił się do poprawy jakości powietrza w Chinach?

źródło: Google I/O