Kooperacyjna gra od Google ujawni datę I/O 2020

Google udostępniło grę opartą na współpracy, która pozwoli odgadnąć datę konferencji Google I/O 2020 – wszystko, co musisz zrobić, to przywrócić sieć satelitarną.

Gra kooperacyjna przed Google I/O 2020
Gra kooperacyjna przed Google I/O 2020

Każdego roku Google bawi się z programistami, udostępniając grę lub układankę, która pozwala poznać datę corocznej konferencji Google I/O. Tak też jest i w tym roku – tegoroczna gra jest już dostępna.

Jest to gra o kosmosie, w której użytkownicy muszą współpracować, aby przywrócić międzygalaktyczną sieć satelitarną. Gdy po raz pierwszy odwiedzisz stronę gry, zobaczysz „mapę” galaktyki, którą zamieściłem powyżej, a także wiadomość o misji i kilka pasków postępu.

Jeśli zaakceptujesz misję, pojawi się pole wiersza polecenia z następującym tekstem: Klaster satelitarny najbliższy Twojej bieżącej lokalizacji został zlokalizowany. Określ jego właściwą nazwę, a następnie przywróć satelity do ich pierwotnych częstotliwości. Jeśli Ci się uda, część uniwersalnej siatki zostanie podświetlona. Gdy wszystkie klastry będą w pełni działały, cała siatka się zaświeci, a łączność kosmosu zostanie przywrócona. Pamiętaj, że współobywatele kosmosu będą pracować razem z Tobą.

Następnie możesz wpisać słowo „Engage” w konsoli po prawej stronie (bez cudzysłowów) lub kliknąć przycisk Engage, aby przejść do poniższego ekranu, gdzie będziesz mógł wpisać polecenia, które pomogą przywrócić satelity na ich częstotliwości:

Gra przed Google I/O 2020 (sieć satelitów)
Gra przed Google I/O 2020 (sieć satelitów)

Stąd możesz wyciągnąć listę poleceń, wpisując „help” w polu wiersza poleceń i pracować nad łamigłówkami, wpisując częstotliwości. W pełni przyznam, że utknąłem w tym miejscu… nie mogłem wymyślić, co dalej, nawet po wpisaniu kilku zapytań w wierszu polecenia. Ale miejmy nadzieję, że dzięki wspólnemu wysiłkowi internetów te puzzle zostaną wkrótce rozwiązane.

W ostatnich latach wydarzenia Google I/O odbywały się w pierwszych tygodniach maja, więc być może terminy tegorocznej konferencji również przypadnie w tym czasie. Oto daty konferencji z ostatnich czterech lat:

Aktualizacja 24.01.2020: użytkownicy bardzo szybko poradzili sobie z kosmiczną zabawą Google’a, odkrywając, że tegoroczna konferencja I/O 2020 odbędzie się od 12 do 14 maja 2020 roku:

Data Google I/O 2020: 12-14 stycznia 2020 r.
Data Google I/O 2020: 12-14 stycznia 2020 r.

W tweecie informującym o grze Google pokazało również, co może być motywem przewodnim tegorocznej konferencji I/O 2020:

źrodło: Google Developers via The Verge