WhatsApp z trybem ciemnym na iPhone’ach i Androidzie

WhatsApp wprowadził, w swojej aplikacji mobilnej na iOS-a i Androida, najbardziej pożądaną przez użytkowników funkcję – tryb ciemny.

Tryb ciemny w aplikacji WhatsApp na iOS-a i Androida
Tryb ciemny w aplikacji WhatsApp na iOS-a i Androida

Tryb ciemny w aplikacji WhatsApp to nowa odsłona znajomej funkcji, z której będzie mogło korzystać ponad 2 mld użytkowników aplikacji na całym świecie.. Została zaprojektowana z myślą o zapobieganiu zmęczeniu oczu w warunkach słabego oświetlenia oraz uniknięciu krępujących momentów, gdy ekran telefonu rozświetla całe pomieszczenie.

Podczas opracowywania trybu ciemnego przeprowadzono badania i testowano rozwiązania, szczególną uwagę poświęcając dwóm obszarom:

  • Czytelności: wybrane kolory miały obniżyć poziom zmęczenia oczu i przypominać kolory występujące w fabrycznych ustawieniach iPhone’ów i telefonów z Androidem.
  • Hierarchii informacji: ułatwienie użytkownikom skupienie uwagi na każdym ekranie. Udało się to osiągnąć dzięki odpowiedniemu doborowi kolorów i innych elementów projektowych, które wyróżniają najważniejsze informacje.

Użytkownicy korzystający z systemu Android 10 oraz iOS 13 mogą włączyć tryb ciemny w ustawieniach systemowych. Użytkownicy korzystający z systemu Android 9 lub starszych mogą przejść do ustawień WhatsApp → Czaty → Motyw → następnie wybrać „Ciemny”.

Przeczytaj również:

Jak włączyć „Tryb ciemny” w Messengerze? ?

Tryb ciemny z pewnością przypadnie do gustu wszystkim użytkownikom. Funkcja pojawi się w ciągu najbliższych dni w najnowszej wersji WhatsApp.

Najnowszą aktualizację WhatsAppa na iOS-a i Androida można znaleźć w sklepach App Store i Google Play:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Blog WhatsApp (1)