Aktualizacja oprogramowania Kindle Firmware 5.12.4

Amazon wydało aktualizację systemu 5.12.4 dla czytników Kindle, zapowiadając zmiany w ustawieniach tekstu „Aa”.

Kindle Firmware Update 5.12.4

W najnowszej wersji oprogramowania 5.12.4 dla czytników Kindle nie ma żadnych widocznych zmian, które mogłyby zainteresować użytkowników. Firmware z pewnością zawiera poprawki wydajności i bezpieczeństwa i jeśli Twój czytnik jest podłączony do sieci Wi-Fi, to powinien się wkrótce sam zaktualizować.

Kindle Firmware 5.12.4 dostępny jest dla poniższych modeli czytników:

Podobnie jak w przypadku wersji 5.12.3, Amazon pominęło dwa starsze modele Kindle Paperwhite 2 oraz Kindle 7. Może to oznaczać, że oba urządzenia pozostaną z wersją 5.12.2 ze względu na to, że Amazon postanowił już nie wspierać tych modeli?

Niemniej właściciele tych czytników nie mają jeszcze czego żałować, bowiem ostatnia duża aktualizacja oprogramowania systemowego to wersja 5.10 z 2018 roku – od tamtej pory Amazon wprowadzał jedynie małe usprawnienia.

Co nowego w Kindle Firmware 5.12.4?

  • Menu Aa: W ciągu najbliższych kilku tygodni zobaczysz zaktualizowane menu Aa, które ułatwia dostęp do wszystkich opcji czcionek, układu i czytania bez opuszczania książki.
  • Ulepszenia wydajności, poprawki błędów i inne ogólne ulepszenia.

Jak zainstalować oprogramowanie 5.12.4 na czytniku Kindle?

Pobierz plik z aktualizacją dla swojego czytnika (oficjalne linki powyżej) lub ze strony (Kindle E-Reader Software Updates (link podany w źródle tego wpisu) i po podłączeniu do komputera za pomocą kabla USB wgraj odpowiadający Twojemu czytnikowi plik do katalogu głównego na czytniku. Następnie odłącz czytnik od komputera i wybierz Menu → Settings → Menu → Update Your Kindle.

Możesz też podłączyć czytnik do sieci Wi-Fi oraz zasilania i poczekać na automatyczną aktualizację. Aby uruchomiła się aktualizacja, bateria czytnika musi być naładowana powyżej 50%.

źródło: Kindle E-Reader Software Updates