Oprogramowanie w wersji 5.12.3 dla wybranych czytników Kindle

Amazon udostępnił dla wybranych czytników Kindle nową wersję firmware’u opatrzoną numerem 5.12.3 i 5.13.0.8.

Kindle software update 5.12.3

Na oficjalnej stronie aktualizacji oprogramowania dla czytników e-booków Kindle od Amazona pojawiła się nowa wersja oprogramowania systemowego dla większości nowych urządzeń, które nie są starsze niż 5 lat.

Dodatkowo dla czytnika Kindle Kids Edition (10. generacji) pojawiła się osobna wersja firmware’u oznaczona numerem 5.13.0.8 – należy pamiętać, że tej wersji nie można zainstalować na czytniku Kindle 10 – przeznaczona jest tylko dla edycji dla dzieci. Ta aktualizacja zainstaluje się sama, gdy urządzenie będzie podłączone do zasilania i sieci Wi-Fi.

Aktualizacji do 5.12.3 nie otrzymały dwa czytniki, które do tej pory były aktualizowane  i posiadają ostatnią wersję oprogramowania systemowego Kindle Firmware 5.12.2 – są to Kindle Paperwhite (6. generacji) oraz Kindle 7. generacji.

Jest bardzo drobna aktualizacja i zawiera niewiele nowości. Z oficjalnego opisu wersji wynika, że dodano znaczniki w bibliotece e-booków (Library Badges), dzięki którym w bibliotece oznaczone są książki z usług Prime i Kindle Unlimited. Oprócz tego standardowo zawarto drobne ulepszenia wydajności, poprawki błędów i inne drobne usprawnienia niewidoczne dla użytkownika.

Czytnik Kindle Paperwhite 4 już dostępny w sprzedaży

Oto linki do ręcznego pobrania oprogramowania 5.12.3 dla poniższych urządzeń:

Obecnie nie wiemy, czy Amazon przestał już wspierać starsze czytniki Kindle 7 (z 2014 roku) oraz Kindle Paperwhite II (wersje z 2013 i 2014 rok).

Jak zainstalować oprogramowanie 5.12.3 na czytniku Kindle?

Pobierz plik z aktualizacją dla swojego czytnika (oficjalne linki powyżej) lub ze strony (Kindle E-Reader Software Updates (link podany w źródle tego wpisu) i po podłączeniu do komputera za pomocą kabla USB wgraj odpowiadający Twojemu czytnikowi plik do katalogu głównego na czytniku. Następnie odłącz czytnik od komputera i wybierz Menu → Settings → Menu → Update Your Kindle.

Możesz też podłączyć czytnik do sieci Wi-Fi oraz zasilania i poczekać na automatyczną aktualizację. Aby uruchomiła się aktualizacja, bateria czytnika musi być naładowana powyżej 50%.

źródło: Kindle E-Reader Software Updates