Oprogramowanie 5.12.2 dla czytników Kindle

Amazon udostępniło aktualizację firmware’u w wersji 5.12.2 dla czytników Kindle – zaktualizuj swój czytnik.

Kindle Firmware Version: 5.12.2
Kindle Firmware Version: 5.12.2

Najnowsza wersja oprogramowania Kindle Firmware 5.12.2 to małe uaktualnienie, które wnosi kilka drobnych poprawek bezpieczeństwa i wydajności działania e-czytników Amazonu.

Amazon zapowiedziało także funkcje Read Now from the Store oraz Read Now for Kindle Unlimited/Prime Reading., obie funkcje umożliwiają czytanie książek za pomocą jednego kliknięcia ze strony strony sklepu lub z listy rekomendacji na końcu książki (ta ostatnia opcja w przypadku subskrypcji Kindle Unlimited).

Jeżeli nie korzystasz ze sklepu lub subskrypcji Kindle Unlimited lub sklepu Amazonu do zakupu e-booków, to i tak warto zainstalować najnowsze oprogramowanie czytnika. Jeśli Twój czytnik podłączony jest do sieci Wi-Fi, to istnieje duża szansa, że wkrótce sam się zaktualizuje. Nowy firmware dostępny jest dla czytników Kindle nowszych niż Paperwhite 2.

Przeczytaj także: Firmware 5.11.1.1 dla Kindle’a, wciąż bez języka polskiego

Co nowego w Kindle Firmware 5.12.2?
Co nowego w Kindle Firmware 5.12.2?

Jak zainstalować oprogramowanie 5.12.2 na czytniku Kindle?

Pobierz plik z aktualizacją dla swojego czytnika ze strony Kindle E-Reader Software Updates i po podłączeniu do komputera za pomocą kabla USB wgraj plik do katalogu głównego czytnika. Następnie odłącz czytnik od komputera i wybierz Menu → Settings → Menu → Update Your Kindle.

Możesz też podłączyć czytnik do sieci Wi-Fi i poczekać na automatyczną aktualizację. Pamiętaj, że w obu przypadkach, bateria czytnika musi być naładowana powyżej 50%.