Nowe uaktualnienie firmware’u 5.10.2 dla czytników Kindle

Amazon udostępniło nowe uaktualnienie oprogramowania 5.10.2 dla swoich czytników e-booków Kindle – sprawdź pełną listę nowości.

Kindle Software Update 5.10.2

Właściciele czytników Kindle mogą już zainstalować nową wersję oprogramowania Kindle Firmware 5.10.2. Ostatnie uaktualnienie 5.10.1.1, które było udostępnione w październiku wprowadzało zmiany na ekranie głównym, ustawieniach tekstu i dodawało procentowy wskaźnik baterii w górnym pasku statusu. Nowa wersja ma podobny opis i wydaje się, że nie ma żadnych nowych funkcji.

W 5.10.1.1 (czyli także w 5.10.2)  pojawiły się między innymi: możliwość przewijania ekranu głównego po włączeniu rekomendacji czytelniczych firmy Amazon, możliwość personalizacji ustawień tekstu oraz dodano wyświetlanie procentowego poziomu naładowania baterii. Dodano etykiety dla przycisków w menu głównym.

Najnowsza wersja Kindle Firmware 5.10.2 dostępna jest dla niektórych e-czytników Kindle (Paperwhite II i nowszych, bez paczki dla PaperWhite III, dla którego dostępny jest firmware 5.9.7 z sierpnia).

Może Cię zainteresować także: Czytnik Kindle Paperwhite 4 już dostępny w sprzedaży

Oto lista wszystkich nowości w wersji Kindle Firmware 5.10.2:

  • Ekran główny z możliwością przewijania: przesuń palcem po ekranie głównym, aby wyświetlić dodatkowe wskazówki, zalecenia i inne informacje na podstawie nawyków czytania.
  • Łatwo spersonalizuj swój odczyt: teraz możesz zapisać wiele ustawień czytania, wybrać czcionkę, poziom pogrubienia i ustawienia orientacji, które preferujesz – wszystko z głównego menu z możliwością szybkiego przełączania się pomiędzy tymi ustawieniami.
  • Zwróć wypożyczone książki: możliwość zwrócenia książki z biblioteki przez długie naciśnięcie wypożyczonej książki i wybór zwrotu.
  • Procent baterii: pokazuje procent pozostałej baterii.
  • Etykiety na standardowym pasku narzędzi: etykiety są dodane pod każdą ikoną na standardowym pasku narzędzi w celu poprawy nawigacji.
  • Ulepszenia wydajności i inne ogólne ulepszenia.

Najnowsze oprogramowanie 5.10.2 można pobrać automatycznie, po podłączeniu czytnika do sieci Wi-Fi i naładowaniu urządzenia do co najmniej 50% lub pobierając ręcznie ze strony internetowej pomocy Amazonu i wgraniu do katalogu głównego czytnika. Oto bezpośrednie linki do plików z firmware’em:

Aby zainstalować oprogramowanie, po wgraniu pobranego pliku do katalogu głównego czytnika, należy wejść do Menu → Settings → Menu → Update Your Kindle.

Niestety w dalszym ciągu nie dodano do języków czytnika polskiej wersji językowej.

źródło: Fire & Kindle Software Updates