Masz problem z baterią pod iOS 13.3.1? Nie jesteś sam…

Czy iOS 13.3.1 powoduje problemy z szybszym rozładowywaniem się baterii iPhone’a? Obejrzyj ten test wideo, żeby dowiedzieć się więcej!

Test baterii iPhone'ów pod systemem iOS 13.3 oraz iOS 13.3.1
Test baterii iPhone’ów pod systemem iOS 13.3 oraz iOS 13.3.1 (Geekbench 4)

Pod koniec ubiegłego miesiąca Apple wydało aktualizację systemu iOS 13.3.1 z drobnymi poprawkami. Wydaje się jednak, że aktualizacja spowodowała problemy z czasem pracy baterii u wielu użytkowników iPhone’ów. Więc, jaka jest prawda? Czy iOS 13.3.1 naprawdę negatywnie wpływa na żywotność baterii iPhone’ów?

Rozległy test baterii przeprowadzony przez iAppleBytes wydaje się na to wskazywać. YouTuber zrobił dwa testy, pierwszy zaraz po aktualizacji urządzeń do systemu iOS 13.3.1, a drugi po tygodniu. Do testów akumulatorów użyto: iPhone’a SE, iPhone’a 6s, iPhone’a 7, iPhone’a 8, iPhone’a XR i iPhone’a 11. Aby rozładować baterię tych urządzeń, wykorzystano test baterii Geekbench 4.

W pierwszej rundzie testów, z wyjątkiem iPhone’a SE, wszystkie inne iPhone’y działały co najmniej 10-15 minut gorzej pod iOS-em 13.3.1 niż pod wcześniejsza wersją iOS 13.3. Spadek żywotności baterii przewyższa to, co można by uznać za margines błędu.

Obejrzyj test baterii przeprowadzony zaraz po aktualizacji systemu:

Tydzień później YouTuber powtórzył ten sam test baterii na tym samym zestawie urządzeń. Tym razem również wyniki niewiele się zmieniły. IPhone 7, iPhone 8, iPhone XR i iPhone 11 odnotowały dodatkowy spadek o około 3-5 minut.

Było to już ponad 10-15 minut spadku, które zanotowano, gdy testy zostały przeprowadzone zaraz po zainstalowaniu iOS-a 13.3.1. iPhone 11 jako jedyny miał najbardziej odstający od reszty iPhone’ów czas działania, ponieważ odnotował ogromny 40-minutowy spadek żywotności baterii pod systemem iOS 13.3.1 po tygodniu od aktualizacji.

Obejrzyj test przeprowadzony tydzień po aktualizacji:

Jeśli cenisz sobie każdą minutę działania baterii swojego iPhone’a, najlepiej trzymaj się systemu iOS 13.3, a nie aktualizuj do iOS-a 13.3.1. Istnieje duża szansa, że Apple naprawi każdą regresję żywotności baterii wykrytą w systemie iOS 13.3.1 i naprawi to w nadchodzącej wersji iOS 13.4.

Test baterii iPhone'ów pod systemem iOS 13.3.1
Test baterii iPhone’ów pod systemem iOS 13.3.1 (po tygodniu od aktualizacji) (Geekbench 4)

Sprawdź także 5 mitów dotyczących ładowania iPhone’a, które wciąż są aktualne:

5 mitów dotyczących ładowania iPhone’a i iPada

Jeżeli zauważyłeś znaczny spadek żywotności baterii iPhone’a po aktualizacji do systemu iOS, daj znać w komentarzu.

źródło: iPhone Hacks