Kolejne testy potwierdzają, że iPhone XR ma najlepszą baterię

Najnowszy iPhone XR firmy Apple osiąga najlepsze czasy pracy (wśród iPhone’ów) na jednym ładowaniu baterii – zobacz kolejny test akumulatorów topowych modeli smartfonów.

Ranking żywotności baterii smartfonów (2018)
Ranking żywotności baterii smartfonów (2018)

Nowy, 6,1-calowy iPhone XR ma rozdzielczość wyświetlacza 828 x 1792 pikseli (326 pikseli na cal), i nazwany został przez Apple’a „Liquid Retina”. Jest to niska wartość jak na dzisiejsze standardy, gdzie producenci pakują w smartfony ekrany 1080p HD – na przykład flagowy Huawei Mate 20 ma wyświetlacz o „przeciętnej” rozdzielczości FHD+, który wciąż ma znacznie większą gęstość pikseli niż iPhone XR na większym ekranie.

Ale czy to ma sens, skoro większość z nas nie zobaczy różnicy? A jak wiadomo, bardziej zaawansowany wyświetlacz potrzebuje znacznie więcej energii do prawidłowego działania.

Biorąc pod uwagę, że gęstość pikseli wyświetlacza w urządzeniu mobilnym jest prawdopodobnie największym winowajcą różnych żywotności baterii, przy czym wszystkie inne czynniki są takie same, porównywalnie niska rozdzielczość ekranu XR ma jedną niezaprzeczalną zaletę – zdecydowanie dłuższe działanie smartfona na jednym ładowaniu!

Testy porównawcze, wykonane przez serwis phoneArena potwierdzają tę tezę i dowodzą, że im wyższa rozdzielczość wyświetlacza telefonu, tym krótszy jest czas pracy baterii, gdy matematycznie wyrównamy ich pojemność.

Może Cie również zainteresować: Ranking smartfonów z najlepszą baterią (2018)

iPhone XR ma najlepszą żywotność baterii, ze wszystkich obecnych iPhone’ów wg najnowszego benchmarku

Apple podaje oficjalne statystyki dotyczące żywotności baterii w formie stwierdzenia „do 15 godzin przeglądania internetu i 16 godzin bezprzewodowego odtwarzanie wideo”, które są bardzo szacunkowymi danymi dla każdego telefonu.

Apple jest tak dumne z tego, co osiągnęło w przypadku baterii iPhone’a XR, że porównuje żywotność do zeszłorocznego zwycięzcy: „do 1,5 godziny dłuższa praca na baterii w porównaniu z iPhonem 8 Plus”!

Porównanie baterii w iPhone'ach XS vs. XS Max vs. XR (2018)
Porównanie baterii w iPhone’ach XS vs. XS Max vs. XR (2018)

Bateria 6,5-calowego iPhone’a XS Max ma większą pojemność w porównaniu do XR, a Apple twierdzi, że jest to największy iPhone w historii, ale iPhone XR ma lepsze statystyki i osiągi dotyczące działania baterii niż XS Max. Jednak ceną za to jest słabszy wyświetlacz LCD.

iPhone XR osiągnął wśród smartfonów Apple’a pierwsze miejsce, w teście serwisu phoneArena, na najlepszy czas pracy na jednym ładowaniu baterii, z czasem 11 godzin. To więcej niż poprzedni zwycięzca iPhone 8 Plus. iFixit niedawno zdemontował iPhone’a XR i odkrył, że jego bateria jest rzeczywiście grubsza i ma większą pojemność niż ta w modelu 8 Plus, mimo że wygląda na nieznacznie mniejszą.

Ponieważ czas gotowości telefonu jest również całkiem dobry, okazało się, że jest w stanie wytrzymać do dwóch dni przy umiarkowanym użytkowaniu, co sprawia, że ​​iPhone XR jest najbardziej imponującym telefonem pod względem żywotności baterii, jaki kiedykolwiek wyprodukowała firma Apple. Prędkości ładowania to zupełnie inna historia, chyba że korzystasz z dodatkowej szybkiej ładowarki.

Przykładowe wyniki smartfonów (czas działania na jednym ładowaniu i czas ładowania):
model smartfona żywotność baterii (godz.) czas ładowania (min)
iPhone XR 11 godz. 1 min 192 min
iPhone 8 Plus 10 godz. 35 min 178 min
iPhone XS Max 9 godz. 34 min 209 min
iPhone X 8 godz. 41 min 189 min
iPhone XS 8 godz. 37 min 185 min
Google Pixel 3 8 godz. 22 min 113 min
Google Pixel 3XL 7 godz. 39 min 123 min
Samsung Galaxy S9 7 godz. 23 min 107 min
LG V40 ThinQ 6 godz. 21 min 109 min

Polecam także: iPhone XR to najtańszy i najlepszy smartfon Apple’a w tym roku!

źródło: phoneArena – iPhone XR showcases best battery life of all iPhones, our testing confirms