Kolejne testy potwierdzają, że iPhone XR ma najlepszą baterię

Najnowszy iPhone XR firmy Apple osiąga najlepsze czasy pracy (wśród iPhone’ów) na jednym ładowaniu baterii – zobacz kolejny test akumulatorów topowych modeli smartfonów.

Ranking żywotności baterii smartfonów (2018)
Ranking żywotności baterii smartfonów (2018)

Nowy, 6,1-calowy iPhone XR ma rozdzielczość wyświetlacza 828 x 1792 pikseli (326 pikseli na cal), i nazwany został przez Apple’a „Liquid Retina”. Jest to niska wartość jak na dzisiejsze standardy, gdzie producenci pakują w smartfony ekrany 1080p HD – na przykład flagowy Huawei Mate 20 ma wyświetlacz o „przeciętnej” rozdzielczości FHD+, który wciąż ma znacznie większą gęstość pikseli niż iPhone XR na większym ekranie.

Ale czy to ma sens, skoro większość z nas nie zobaczy różnicy? A jak wiadomo, bardziej zaawansowany wyświetlacz potrzebuje znacznie więcej energii do prawidłowego działania.

Biorąc pod uwagę, że gęstość pikseli wyświetlacza w urządzeniu mobilnym jest prawdopodobnie największym winowajcą różnych żywotności baterii, przy czym wszystkie inne czynniki są takie same, porównywalnie niska rozdzielczość ekranu XR ma jedną niezaprzeczalną zaletę – zdecydowanie dłuższe działanie smartfona na jednym ładowaniu!

Testy porównawcze, wykonane przez serwis phoneArena potwierdzają tę tezę i dowodzą, że im wyższa rozdzielczość wyświetlacza telefonu, tym krótszy jest czas pracy baterii, gdy matematycznie wyrównamy ich pojemność.

Może Cie również zainteresować: Ranking smartfonów z najlepszą baterią (2018)

iPhone XR ma najlepszą żywotność baterii, ze wszystkich obecnych iPhone’ów wg najnowszego benchmarku

Apple podaje oficjalne statystyki dotyczące żywotności baterii w formie stwierdzenia „do 15 godzin przeglądania internetu i 16 godzin bezprzewodowego odtwarzanie wideo”, które są bardzo szacunkowymi danymi dla każdego telefonu.

Apple jest tak dumne z tego, co osiągnęło w przypadku baterii iPhone’a XR, że porównuje żywotność do zeszłorocznego zwycięzcy: „do 1,5 godziny dłuższa praca na baterii w porównaniu z iPhonem 8 Plus”!

Porównanie baterii w iPhone'ach XS vs. XS Max vs. XR (2018)
Porównanie baterii w iPhone’ach XS vs. XS Max vs. XR (2018)

Bateria 6,5-calowego iPhone’a XS Max ma większą pojemność w porównaniu do XR, a Apple twierdzi, że jest to największy iPhone w historii, ale iPhone XR ma lepsze statystyki i osiągi dotyczące działania baterii niż XS Max. Jednak ceną za to jest słabszy wyświetlacz LCD.

iPhone XR osiągnął wśród smartfonów Apple’a pierwsze miejsce, w teście serwisu phoneArena, na najlepszy czas pracy na jednym ładowaniu baterii, z czasem 11 godzin. To więcej niż poprzedni zwycięzca iPhone 8 Plus. iFixit niedawno zdemontował iPhone’a XR i odkrył, że jego bateria jest rzeczywiście grubsza i ma większą pojemność niż ta w modelu 8 Plus, mimo że wygląda na nieznacznie mniejszą.

Ponieważ czas gotowości telefonu jest również całkiem dobry, okazało się, że jest w stanie wytrzymać do dwóch dni przy umiarkowanym użytkowaniu, co sprawia, że ​​iPhone XR jest najbardziej imponującym telefonem pod względem żywotności baterii, jaki kiedykolwiek wyprodukowała firma Apple. Prędkości ładowania to zupełnie inna historia, chyba że korzystasz z dodatkowej szybkiej ładowarki.

model smartfonażywotność baterii (godz.)czas ładowania (min)
iPhone XR11 godz. 1 min192 min
iPhone 8 Plus10 godz. 35 min178 min
iPhone XS Max9 godz. 34 min209 min
iPhone X8 godz. 41 min189 min
iPhone XS8 godz. 37 min185 min
Google Pixel 38 godz. 22 min113 min
Google Pixel 3XL7 godz. 39 min123 min
Samsung Galaxy S97 godz. 23 min107 min
LG V40 ThinQ6 godz. 21 min109 min

Polecam także: iPhone XR to najtańszy i najlepszy smartfon Apple’a w tym roku!

źródło: phoneArena – iPhone XR showcases best battery life of all iPhones, our testing confirms