Orange wzmacnia swoją sieć w 1. linii metra w Warszawie

Sygnał sieci komórkowej i dostępu do internetu mobilnego 4G w Orange będzie teraz mocniejszy na pierwszej linii warszawskiego metra.

Bramki do warszawskiego metra

Wzmocnienie sieci na pierwszej linii warszawskiego metra to efekt udostępnienia dla sieci 4G LTE pasma 2100 MHz oraz kolejnej nośnej 3G w paśmie 900 MHz. Pierwsza z nich odpowiada za ponad 90% całego transferu danych, druga za znaczącą część rozmów, dlatego poczujecie poprawę jakości i zasięgu w obu przypadkach.

Oznacza, to że telefony klientów Orange i nju mobile, jako pierwsze mogą korzystać z agregacji pasma w warszawskim metrze. Co więcej możliwe jest obecnie korzystanie z sieci 4G LTE praktycznie nieprzerwanie na całej linii metra.

Inżynierowie Orange mocno się napocili, by w pierwszej linii warszawskiego metra uruchomić agregację pasm 4G LTE. Nie ułatwiają tego ograniczone zasoby radiowe, ani istniejąca na stacjach i w tunelach instalacja.

Może Cię zainteresować także:

Zasięg i internet mobilny LTE w 2. linii metra

Jak Warszawiacy korzystają telefonów w metrze?

Oto kilka ciekawostek na temat tego, jak korzystacie z sieci w warszawskim metrze:

  • największy ruch, także w sieci komórkowej Orange jest na stacji Politechnika, a na kolejnych miejscach są stacje Centrum, Pole Mokotowskie oraz Dworzec Gdański,
  • godziny szczytu w sieci Orange obsługującej metro są między 8.00 a 9.00 oraz 16.00 a 17.00 – na wykresach ruchu w weekendy większych wzrostów natężenia o tej porze nie widać.

źródło: Piotr Domański Biuro Prasowe Orange