Nowy serial „Vigil” od twórców „Line of Duty” i „Bodyguard”

Twórcy takich hitowych seriali jak „Line Of Duty” i „Bodyguard” planują nowy serialowy thriller zatytułowany „Vigil” dla BBC One.

Nuclear submarine HMS Vanguard
Nuclear submarine HMS Vanguard (fot. Wikipedia)

W sześcioodcinkowym serialu Vigil wystąpi między innymi Suranne Jones (Gentlemen Jack), Rose Leslie (Gra o tron) i Shaun Evans (Endeavour).

Serial będzie opowiadał o tym, jak tajemnicze zniknięcie szkockiego trawlera rybackiego i śmierć na pokładzie atomowej łodzi podwodnej Trident doprowadziły policję do konfliktu z marynarką wojenną i służbami bezpieczeństwa.

Według BBC, Jones, która gra DCI Amy Silva, prowadzi śledztwo w sprawie spisku, który „zagraża sercu brytyjskiego odstraszacza nuklearnego”. Amy Silva jest genialnie złożoną postacią, znajdującą się w bardzo trudnej sytuacji, w której jej autorytet jest osłabiony. Obserwujemy, jak radzi sobie po swojej osobistej traumie i stracie, wszystko w czasie, gdy kwestionuje swoje relacje i życiowe wybory.

Serial jest napisany przez nominowanego do Bafty Toma Edge’a i wyprodukowany przez World Productions, który jest częścią ITV Studios i odpowiedzialny za stworzenie genialnego i trzymającego w napięciu serialu Line Of Duty i Bodyguard (BBC).

Trident od pół wieku jest sporną częścią na arenie narodowej, a zapas pocisków nuklearnych utrzymywany jest setki stóp pod powierzchnią morza – ale ten świat rzadko był eksplorowany na ekranie. Wszystko będzie działo się na ciemnych, lodowatych wodach dalekiego Atlantyku, gdzie już toczą się spory geopolityczne!

Reżyserami filmu będą zwycięzca Bafta James Strong, który pracował przy Broadchurch, a także Shetland’s Isabelle Sieb. Serial rozgrywa się w Szkocji i wkrótce rozpocznie się kręcenie.

W thrillerze występują także Anjli Mohindra z Bodyguard, Martin Compston z Line Of Duty, Paterson Joseph z Peep Show i Adam James z Doctor Foster.

Czy Vigil powtórzy sukces Line of Duty i Bodyguard? Mam nadzieję, że tak!

źródło: Wales Online, fot. Wikipedia