Sporo nowości na Apple TV+ w pierwszej połowie 2020 roku

Jeśli obejrzeliście już wszystko co do tej pory znajduje się na Apple TV+, to mam dobrą wiadomość, Apple zapowiedziało premiery bardzo ciekawych tytułów!

Zapowiedzi seriali na Apple TV+ (1Q 2020)

Wśród nowości zapowiedzianych dzisiaj przez Apple’a znalazły się między innymi: antologię Amazing Stories Stevena Spielberga, pierwszy brytyjski serial na Apple TV+ pt. Trying, animowany musical Central ParkMythic Quest: Raven’s BanquetHome Before Dark, swój pierwszy dokument Home, Dear…, Defending Jacob. Poniżej znajdziesz krótkie opisy wszystkich tych tytułów.

„Amazing Stories”

Amazing Stories (Apple TV+ 1Q 2020)

Amazing Stories to serial, w którym po raz ostatni wystąpił Robert Forster, który zmarł w październiku zeszłego roku. Steven Spielberg jest producentem Amazing Stories – a seria antologii to remake serialu z 1980 roku o tym samym tytule, również pierwotnie wyprodukowanego przez Spielberga.

Obecnie nie jest jasne, czy w tym sezonie jest więcej niż pięć początkowych odcinków, które pojawią się na platformie 6 marca 2020 roku.

Przeczytaj także:

Serial „Visible” na Apple TV+ o roli ruchu LGBTQ w telewizji

„Trying”

Trying (Apple TV+ 1Q 2020)

Serial Trying to  pierwszy serial oryginalny Apple TV+ z Wielkiej Brytanii, który zadebiutuje na platformie w piątek 1 maja 2020 roku.

Jason i Nikki chcą mieć dziecko. Ale to jedyna rzecz, której po prostu nie mogą mieć. W rolach głównych występują Rafe Spall i Esther Smith oraz Imelda Staunton – laureatka nagrody BAFTA. Jest to serial komediowy o dorastaniu, osiedlaniu się i szukaniu kogoś do kochania. Serial składa się z ośmiu półgodzinnych odcinków wyprodukowanych w BBC Studios, za scenariusz odpowiada Andy Wolton.

„Central Park”

Central Park (Apple TV+ 1Q 2020)

Film animowany Central Park Lorena Boucharda („Bob’s Burgers”), producenta wykonawczego Josha Gada („Frozen”) i producenta wykonawczego Nory Smith („Burgersa Boba”) – będzie miał premierę wyłącznie na Apple TV + tego lata.

Central Park to animowana komedia muzyczna o rodzinie Tillermansów, która mieszka w Central Parku. Owen, kierownik parku i dziennikarka Paige wychowują swoje dzieci Molly i Cole w najsłynniejszym parku na świecie. Muszą stawić czoła właścicielce hotelu Bitsy Brandenham i jej asystentce Helen, która nie chciałaby niczego więcej, jak tylko zmienić park w osiedle.

W obsadzie głosowej serialu znaleźli się Josh Gad, Leslie Odom Jr., Kristen Bell, Kathryn Hahn, Tituss Burgess, Daveed Diggs i Stanley Tucci. Serial pochodzi z 20th Century Fox Television.

„Mythic Quest: Raven’s Banquet”

Mythic Quest (Apple TV+ 1Q 2020)

Mythic Quest: Raven’s Banquet współtworzony przez Roba McElhenneya, Charliego Day i Megan Ganz, to serial komediowy, który opowiada o zespole twórców gier wideo, którzy podejmują wyzwania związane z prowadzeniem popularnej gry wideo.

Dziewięć półgodzinnych odcinków ukaże się 7 lutego 2020 roku.

„Home Before Dark”

Home Before Dark (Apple TV+ 1Q 2020)

Serial dramatyczny „Home Before Dark”, zainspirowany reportażami młodej dziennikarki śledczej Hilde Lysiak, został wyreżyserowany przez Jona M. Chu, i już zapowiedziano prace nad drugim sezonem. Serial zadebiutuje z pierwszymi trzema odcinkami 3 kwietnia 2020 roku wyłącznie na Apple TV +, a nowe odcinki będą się pojawiać co tydzień w każdy piątek.

Home Before Dark opowiada o młodej dziewczynie, która przenosi się z Brooklynu do małego miasteczka nad jeziorem, które pozostawił jej ojciec. Jej uparta pogoń za prawdą doprowadziła ją do odkrycia sprawy, którą wszyscy w mieście, w tym jej ojciec, starali się zapomnieć.

„Home”

Home (Apple TV+ 1Q 2020)

Po ogłoszeniu w ramach festiwalu filmowego SXSW 2020, firma Apple zapowiedziała, że serial  Home zadebiutuje na całym świecie 17 kwietnia 202 roku.

Home to nowa seria filmów dokumentalnych, która przybliży widzom niepokazywane dotąd najbardziej innowacyjne domy na świecie. Każdy 9 odcinków pierwszego sezonu odsłania przekraczającą granice wyobraźnię wizjonerów, którzy odważyli się zbudować swoje marzenia.

„Dear…”

Nowy 10-odcinkowy serial dokumentalny Dear…, wyprodukowany przez Emmy Award i zdobywcę nagrody Peabody Award R.J. Cutlera, zadebiutuje 5 czerwca 2020 roku. Wiadomość o premierze serialu w wiosennej ramówce  Apple TV+ została ogłoszona dziś podczas zimowego zjazdu Stowarzyszenia Krytyków Telewizji.

Zainspirowany przełomowymi spotami Apple’a „Dear Apple”, serial Dear… podejmuje temat  biografii najbardziej znanych postaci w dzisiejszym społeczeństwie, wykorzystując listy pisane przez tych, których życie zmieniło się dzięki ich pracy.

W serialu zobaczymy uznanych na arenie międzynarodowej liderów, w tym Oprah Winfrey, Glorię Steinem, Spike’a Lee, Lin-Manuela Mirandę, Yarę Shahidi, Stevie Wondera, Aly’iego Raismana, Misty Copeland, Big Birda i innych.

„Defending Jacob”

Defending Jacob (Apple TV+ 1Q 2020)

Porywający thriller oparty na postaci bestsellerowej powieści New York Timesa z 2012 roku o tym samym tytule autorstwa Williama Landaya. Premiera trzech pierwszych odcinków wyłącznie  od 24 kwietnia 2020 roku, a nowe odcinki będą się pojawiać co tydzień w każdy piątek.

Defending Jacob to serial, który rozgrywa się wokół szokującej zbrodni, która krąży w małym miasteczku w Massachusetts. Jest to historia asystenta prokuratora okręgowego, który jest rozdarty między obowiązkiem zachowania sprawiedliwości a bezwarunkową miłością do syna.

W rolach głównych Chris Evans, Michelle Dockery, Jaeden Martell, Cherry Jones, Pablo Schreiber, Betty Gabriel i Sakina Jaffrey.

źródło: Apple TV+ Newsroom (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8)