„Line of Duty” czyli oddział antykorupcyjny na służbie

Brytyjskie seriale kryminalne BBC cechują się zwykle wysokim poziomem i bija rekordy oglądalności – nie inaczej jest z „Line of Duty”.

Line of Duty (serial BBC) AC-12

Serial Line of Duty (z ang. Na służbie) miał swoją premierę w 2012 roku, ale niewiele osób o nim słyszało. A szkoda, bo serial został bardzo dobrze przyjęty w Wielkiej Brytanii i nie wiedzieć czemu jest tak mało popularny? Według Daily Telegraph to jeden z najlepszych seriali wszech czasów stacji BBC!

Skończyłem właśnie 2. sezon serialu , który poszedł u mnie jak burza w binge watchingu, bowiem twórcy serialu stworzyli go w taki sposób, że nie sposób się oprzeć i pod koniec każdego odcinka chce się więcej i więcej. Choć niektórych może denerwować prowadzenie kamery i niestabilne ujęcia (na szczęście tylko w pierwszych dwóch sezonach), to według mnie ten zabieg dodaje tej historii pewien klimat dokumentalny.

Line of Duty stworzył Jed Mercurio, którego najnowszy „Bodyguard” miał znacznie głośniejszą promocję w 2018 roku. Jeżeli historia o pani premier Ci się spodobała, to z pewnością Na służbie nie pozwoli odejść od telewizora.

Serial będzie miał wkrótce premierę piątego sezonu, ale póki co polscy widzowie moga obejrzeć poprzednie cztery sezony w serwisie Netflix. Każdy sezon to dłuższa historia kilku powiązanych ze sobą spraw z motywem tej jednej – głównej. NIe ma tutaj lepszych i gorszych odcinków – każdy z sezonów trzyma tak samo mocno w napięciu!

O czym opowiada serial „Line of Duty”?

Serial opowiada o wydziale antykorupcyjnym AC-14 w londyńskiej policji. Trójka głównych bohaterów tropi skorumpowanych policjantów, którzy zamieszani są w inne kryminalne. w każdym z sezonów rozpatrywana jest oddzielna sprawa, przeplatana wątkami obyczajowymi i historiami głównych bohaterów.

W serialu znajdziesz sporo dylematów etycznych, wątków o zawodowej ambicji, miłości, seksie, przyjaźni oraz lojalności wobec kolegów z zespołu.

W rolach głównych występują: Martin Compston (jako Steve Arnott), Vicky McClure (jako Kate Fleming) Adrian Dunbar (jako Ted Hastings) a także Gina McKee, Lennie James, Neil Morrissey, Neil Morrissey i inni.

Wszystkie dotychczasowe sezony obejrzysz w serwisie Netflix:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)

źródło: BBC One