Jak wyświetlić liczbę aktualizacji na ikonie App Store pod iOS 13?

Oto prosta metoda, jak naprawić błąd, który powoduje, że nie widzisz liczby dostępnych aktualizacji aplikacji na plakietce ikony sklepu App Store?

Jak włączyć plakietki na ikonie sklepu App Store?
Jak włączyć plakietki na ikonie sklepu App Store?

Wraz z aktualizacją do systemu iOS 13 i iPadOS 13 (lub nowszych) wielu użytkowników zauważyło, że nie pojawia im się liczba dostępnych uaktualnień zainstalowanych aplikacji mobilnych na plakietce powiadomień ikony sklepu App Store, pomimo, że w ustawieniach powiadomień mają włączone Plakietki (zielony kolor na suwaku)?

Brak pojawiających się plakietek z liczbą uaktualnień może być dla niektórych irytujący, a w przypadku niektórych użytkowników może powodować, że nie bedą pamiętali o ważnych aktualizacjach aplikacji. Pojawiające się czerwone kółko z liczbą na ikonie aplikacji App Store (czyli plakietka) na iPhonie lub iPadzie informuje o czekających na zaktualizowanie zainstalowanych apek.

Ktoś kto nie sprawdza regularnie listy aplikacji czekających na zainstalowanie do najnowszej wersji, może przegapić na czas ważne poprawki bezpieczeństwa lub przydatne nowe funkcje, które programiści wprowadzili do swoich tytułów. Aby sprawdzić co czeka na takiej liście pod iOS-em 13 i nowszym, trzeba bowiem wejść do sklepu App Store kliknąć na swoje zdjęcie w prawym górnym rogu i na dole wybrać Uaktualnij wszystkie albo wybrać pojedynczo te aplikacje, które chcemy zaktualizować.

Niestety przy zaznaczonej funkcji Uakt. aplikacji w sekcji Pobieranie automatyczne iTunes i App Store nie zawsze ona działa, a jak już u kogoś działa to dzieje się to z lekkim opóźnieniem (po podłączeniu do sieci Wi-Fi lub zasilania i przy wyłączonym trybie Oszczędzania energii). I właśnie włączona funkcja Uakt. aplikacji jest przyczyną, dlaczego nie pojawiają się plakietki powiadomień dla App Store’a zarówno na iPhonei jak i iPadzie. Należy ją po prostu wyłączyć. Poniżej zamieszczam instrukcję krok po kroku jak to zrobić?

Może Cię zainteresować także:

Jak naprawić widżet Pogoda pod systemem iOS?

To rozwiązanie przyda się także osobom, którym zależy na szybkim posiadaniu najnowszych wersji aplikacji lub po prostu nie działa im automatycznie uaktualnianie aplikacji ze sklepu App Store na iPhonie lub iPadzie z systemem iOS 13 lub nowszym

Instrukcja: Jak włączyć plakietki powiadomień App Store z liczbą czekających na zaktualizowanie aplikacji, nawet jeśli wszystkie opcje powiadomień są włączone?

Najpierw upewnij się, że masz właczone powiadomienia dla aplikacji App Store – w tym celu:

  1. przejdź do aplikacji Ustawienia → Powiadomienia → App Store,
  2. sprawdź czy przy opcji Włącz powiadomienia jest zielony znacznik aktywacji, jeśli nie to przesuń białe kółko na prawo,
  3. sprawdź tak samo, czy włączone są Plakietki.
Włączanie plakietek na ikonie App Store w Powiadomieniach (iOS 13)
Włączanie plakietek na ikonie App Store w Powiadomieniach (iOS 13)

Następnie przejdź do ustawień sklepu App Store, aby wyłączyć automatyczne aktualizacje – w tym celu:

  1. przejdź do aplikacji Ustawienia → iTunes i App Store,
  2. jeśli opcje w sekcji Pobieranie automatyczne są wyszarzone i znacznik baterii świeci się na żółto wyłącz tymczasowo funkcję Oszczędzanie energii  (Uaktualnienia → Bateria lub w Centrum sterowania, jeśli masz tam ustawiony skrót),
  3. teraz możesz wyłączyć opcję Uakt. aplikacji w sekcji Pobieranie automatyczne (brak zielonego znacznika na suwaku – kółko po lewej stronie).
Wyłączanie uaktualnień automatycznych w sklepie App Store (iOS 3)
Wyłączanie uaktualnień automatycznych w sklepie App Store (iOS 3)

Ta metoda pozwoli ponownie cieszyć się wyświetlaniem powiadomień ze sklepu App Store – w szczególności przypominającej o aktualizacjach plakietce z liczbą aplikacji do instalacji.

Jeżeli w dalszym ciągu nie wyświetla się liczba aktualizacji ze sklepu App Store na ikonce, skontaktuj się ze wsparciem Apple’a lub spróbuj zainstalować świeżą kopię systemu iOS (pamiętaj wcześniej o wykonaniu kopii zapasowej).

Jeśli ta instrukcja była pomocna, daj mi znać w komentarzu i poleć znajomym ten artykuł. Dzięki!

Sprawdź również:

Jak ustawić inny dźwięk dla każdego kontaktu w iPhone’ie?