Jak ustawić inny dźwięk dla każdego kontaktu w iPhone’ie?

Sprawdź, w jaki sposób ustawić różne dźwięki dzwonka oraz powiadomień SMS/MMS dla wybranych kontaktów na iPhone’ie z systemem iOS 11 lub nowszym.

Jak ustawić osobny dźwięk dzwonka i SMS dla kontaktu na iPhone'ie?
Jak ustawić osobny dźwięk dzwonka i SMS dla kontaktu na iPhone’ie?

Jednym z bardzo przydatnych ustawień Kontaktów na iPhonie jest możliwość przypisania unikalnego dźwięku do wybranej osoby. Dzięki temu bez patrzenia na smartfona wiemy kto do nas dzwoni lub pisze SMS-a.

Niewiele osób o tym wie, a jest to bardzo przydatne ustawienie, które warto zmienić dla najczęściej dzwoniących do nas osób. U siebie ustawiłem inne dzwonki dla 5 osób, dzięki czemu wiem od razu kto dzwoni.

Zamiast patrzeć na swojego iPhone’a, istnieje łatwy sposób na rozróżnienie dźwiękami najczęściej przychodzących połączeń telefonicznych oraz wiadomości SMS (iMessage). Oznacza to, że właściciele iPhone’a mogą dokładnie wiedzieć, kto do nich dzwoni lub wysyła wiadomości, rozróżniając nadawców po ustawionych wcześniej dźwiękach.

Niestandardowe dźwięki powiadomień i dzwonki można konfigurować bezpośrednio z aplikacji Kontakty lub Telefon. Wystarczy wykonać następujące czynności, aby ustawić niestandardowy dzwonek lub dźwięk dla poszczególnych kontaktów na telefonie iPhonie:

  • Przejdź do swoich Kontaktów i wybierz osobę, dla której chcesz ustawić niestandardowe dźwięki i wybierz Edytuj w prawym górnym rogu.
  • Przewiń na dół w szczegółach kontaktu i wybierz i Dzwonek lub Dźwięk SMS, aby zmienić domyślny dźwięk.
Krok 1. Wybór kontaktu i zmiana dźwięków
Krok 1. Wybór kontaktu i zmiana dźwięków
  • Wybierz inny dźwięk z listy pod dzwonkami lub dzwonkami alarmowymi i za każdym razem potwierdź wybór przyciskiem Gotowe (w prawym górnym rogu). Możesz także wybrać własną piosenkę, którą możesz łatwo dodać jako dźwięk dzwonka pod iOS-em.
Krok 2. Wybór dźwięku dzwonka oraz powiadomień SMS/MMS
Krok 2. Wybór dźwięku dzwonka oraz powiadomień SMS/MMS
  • Po ustawieniu własnych dzwonków dla kontaktu stuknij przycisk Gotowe.
  • Po skonfigurowaniu niestandardowych dźwięków można je zobaczyć i zmienić bezpośrednio z głównego ekranu szczegółów kontaktu.
Krok 3. Zapis ustawień dźwięków dla kontaktu
Krok 3. Zapis ustawień dźwięków dla kontaktu

źródło: materiały własne