Zwiastun drugiego sezonu „Castle Rock”, na podstawie „Misery” Kinga

W najnowszym zwiastunie drugiego sezonu serialu „Castle Rock” Lizzy Caplan wciela się w bohaterkę „Misery” z powieści Stephena Kinga.

Od lewej: Misery (1990), Castel Rock (2019)
Od lewej: „Misery” (1990), „Castel Rock” (2019)

W drugim sezonie serialu „Castle Rock” od Hulu zobaczymy nowe wcielenie Annie Wilkes z fikcyjnego miasta Maine, która staje się „początkującą psychopatką”. Druga seria zadebiutuje 23  października 2019 roku roku na platformie streamingowej Hulu.

Po raz kolejny przekonamy się, że świat powieści Stephena Kinga nie jest najszczęśliwszy – szczególnie jeśli akcja rozgrywa się w szpitalu i znajdzie się tam Annie Wilkes! W rolę młodej jeszcze bohaterki wcieli się Lizzy Caplan. Fani prozy Kinga, znają genialną kreację bohaterki w wykonaniu Kathy Bates z 1990 roku. jednak ta historia skupi się na wcześniejszych latach życia „okrutnej pielęgniarki”.

Bohaterka grana przez Lizzy Caplan, będzie młodszą wersją z filmu „Misery” – widzimy podobne uczesanie, ten sam chód w butach ortopedycznych i prawie to samo złowrogie spojrzenie…

Podobnie jak w poprzednim sezonie „Castle Rock” będzie miał swój mroczny klimat i bardzo wiele nawiązań do opowiadań Stephena Kinga. Dzięki imionom bohaterów, miejscom i bezpośrednim nawiązaniom z innych tytułów będziemy mogli doszukać się elementów z dzieł autora.

Obejrzyj oficjalny zwiastun drugiego sezonu poniżej, w tym przerażającą scenę z wanną:

Premiera sezonu 2. „Castle Rock” już 23 października w Hulu. Składający się z 10 odcinków sezonu można spodziewać się w podobnym terminie także na platformie HBO GO, gdzie w zeszłym roku udostępniono pierwszy sezon.

źródło: Indie Wire via Hulu