Którym mediom ludzie poświęcają najwięcej czasu?

Czas, jaki ludzie spędzają z gazetami i czasopismami w 2019 roku znacznie zmalał, a ich uwaga została zdominowana obecnie przez  internet.

Ile czasu dziennie poświęcamy poszczególnym mediom (internet, prasa, magazyny)
Ile czasu dziennie poświęcamy poszczególnym mediom (internet, prasa, magazyny)

Według raportu Zenith Media Consumption Report trend ten wzrośnie jeszcze bardziej w ciągu najbliższych dwóch lat.

Konsumenci mają ograniczony czas i uwagę, odsuwając media drukowane na bok, przechodząc na kanały cyfrowe. Przewiduje się, że dzienny czas, jaki każdy konsument na całym świecie spędza w internecie w tym roku, wynosi 170 minut dziennie (ok. 3 godzin dziennie).

Szacuje się, że do 2021 r. konsumenci będą spędzali 192 minuty dziennie w internecie. W szczególności Zenith stwierdziło, że jest to napędzane przez konsumentów, którzy zwiększają czas spędzany na urządzeniach mobilnych podłączonych do internetu. Konsumenci na całym świecie zwiększą w tym roku czas spędzany na urządzeniach z mobilnym internetem do 800 godzin.

Dla porównania, przewiduje się, że dziennik w formie drukowanej będzie mógł cieszyć się naszą uwagą tylko przez 9 minut, podczas gdy szacuje się, że czas dla magazynów drukowanych wyniesie około 4 minut dziennie w 2021 r. Dziesięć lat wcześniej gazeta drukowana czytana była przez nieco ponad 20 minut, podczas gdy magazyn około 10 minut dziennie.

Może Cię zainteresować także:

Tak wygląda 1 minuta w internecie w 2019 roku!

źródło: Statista – What Types of Media Take Up Most People’s Time?