„Pokémon Go” bez wsparcia dla Apple Watcha po 1 lipca

Niantic zakończy wsparcie popularnej gry Pokémon Go dla aplikacji na smartwatche Apple Watch od 1 lipca 2019 roku.

koniec wsparcia Pokemon Go dla Apple Watcha

Jeśli jesteś przyzwyczajony do rozwijania swojej gry w Pokémon Go za pomocą aplikacji na Apple Watchu, będziesz musiał zmienić swoje nawyki. Niantic kończy wsparcie dla Apple Watcha od 1 lipca 2019 roku – poza tym nie będzie można podłączyć zegarka do gry. Mówiąc najprościej, appka na Apple Watcha nie będzie już przydatna.  Teraz, funkcja Adventure Sync będzie śledzić kroki, zzbierać Buddy Candy wyłącznie na smartfonie. Niantic chce „skupić się” na korzystaniu z tej funkcji tylko na jednym urządzeniu, zamiast dzielić ją na kilka.

Niemniej aktywność mierzona za pomocą smartwatcha nie zostanie zmarnowana w grze. Adventure Sync wciąż będzie śledzić dane za pomocą aplikacji fitness, w tym dane wysyłane z Apple Watcha. Twoja rutynowa gimnastyka pomoże poczynić postępy – po prostu nie będzie działac tak bezpośrednio jak do tej pory.

Nie chodzi tutaj o wycofanie się gry z ekosystemu Apple Watcha, ponieważ jest to bardziej inteligentne wykorzystanie urządzenia na nadgarstku. Pokémon GO oficjalnie kończy wsparcie dla appki na Apple Watchu.

Dlaczego nastąpiła taka zmiana?

Adventure Sync pozwala trenerom śledzić ich kroki, zdobywać Buddy Candy i wykluwać pokemony z jajek na jednym urządzeniu mobilnym zamiast dwóch oddzielnych urządzeniach, dlatego Niantic chce, aby Adventure Sync było częścią jednego urządzenia.

Trenerzy mogą nadal korzystać z funkcji Adventure Sync, aby śledzić i synchronizować swoje aplikacje fitness w telefonach, które nie wymagają takich urządzeń jak Apple Watche. Więcej informacji na temat działania Adventure Sync można znaleźć na stronach pomocy Niantic.

Zobacz również:

Pokémon Go odczyta aktywność bez uruchamiania aplikacji

źródło: Engadget via Niantic – Discontinued support for Apple Watch