Pokémon Go odczyta aktywność bez uruchamiania aplikacji

Wkrótce gracze Pokémon Go nie będą musieli uruchamiać aplikacji do wyklucia jaj i zdobywania cukierków – aplikacja będzie odczytywać dane aktywności z systemowych aplikacji Zdrowie i Google Fit.

Pokemon GO - synchronizacja danych aktywności

Niantic ogłosiło nową funkcję o nazwie Adventure Sync, która wkrótce pojawi się w grze mobilnej Pokémon Go na iOS-a i Androida. Adventure Sync użyje danych o aktywności z aplikacji Zdrowie (Apple Health) i Google Fit dla graczy, którzy pokonali określony dystans podczas spaceru, aby wylęgnąć jaja i zdobyć cukierki – nawet gdy gra Pokémon Go nie została uruchomiona.

Pokémon Go zachęca użytkowników iPhone’a i Androida do większej aktywności. Rozgrywka wymaga sporego ruchu na zewnątrz, aby złapać Pokemony i zakręcić PokeStopami – wirtualnie umieszczone w prawdziwym świecie.

Niantic sprzedał akcesorium o nazwie Pokemon Go Plus, które działa rozszerza rozgrywkę bez pełnej aktywności aplikacji, ale deweloperzy do tej pory nie stosowali wbudowanych frameworków do obsługi iOS-a i Androida.

Wraz z nadchodzącą funkcją Adventure Sync gracze mogą otrzymać dodatkowe profity za dane o dystansie, nawet jeśli Pokemon Go nie jest uruchomiony. Na przykład, jeśli pójdziesz na spacer ze swoim zegarkiem Apple Watch lub Android Wear i nie weźmiesz ze sobą telefonu, dane będą zsynchronizowane po powrocie z telefonem i sczytane przez Pokemon Go przy następnym uruchomieniu.

Przeczytaj także: Pokémon GO z 4. generacją stworków z regionu Sinnoh

Pokemon Go ma aplikację Apple Watcha, ale wymaga iPhone’a w pobliżu i nie działa zbyt dobrze, a nowoczesne smartfony mają zazwyczaj wbudowane funkcje śledzenia kroków.

Funkcja udostępniania danych aktywności będzie oczywiście opcjonalna, ale brzmi jak świetny sposób na zachęcenie graczy do większej aktywności, nawet bez uruchamiania gry.

źródło: informacja prasowa (1) (2)