Pokémon Go zaczyna śledzić kroki za pomocą HealthKit i Google Fit

Funkcja synchronizacji danych ruchu Adventure Sync pozwala na śledzenie aktywności oraz otrzymywanie nagród za aktywność, nawet jeśli aplikacja Pokémon GO nie jest uruchomiona.

Pokemon GO - synchronizacja danych aktywności

Gracze Pokémon Go mogą w końcu odblokować nagrody bez konieczności trzymania aplikacji ciągle otwartej czy korzystania z przy użyciu klucza śledzącego grę Pokemon Plus.

Zapowiadana opcja synchronizacji Adventure Sync powiąże się ze śledzeniem ruchu w Google Fit lub Apple Health, aby można było zdobywać bonusy na podstawie całej aktywności graczy w ciągu dnia. To powinno oznaczać, że Buddy zdobędzie więcej cukierków, a gracze wylęgną znacznie więcej ajaj – a wszystko to bez otwierania aplikacji mobilnej Pokémon GO.

Gracze nadal będą otrzymywać powiadomienia push o nagrodach, co powinno również pomóc Niantic w utrzymywaniu większej liczby aktywnych graczy.

Jak aktywować Adventure Sync na smartfonach z Androidem i iPhone’ach?

Strona pomocy dotycząca nowej funkcji Adventure Sync wyjaśnia, w jaki sposób upewnić się, że twoje konto jest połączone z Google Fit lub Zdrowie Apple’a. Pierwsi gracze z wyższymi poziomami mogą już dzisiaj włączyć tę funkcję. Obecnie każdy z poziomem 35 i wyższym powinien mieć tę opcję w ustawieniach.

Adventure Sync i nagrody w Pokemon GO
Adventure Sync i nagrody w Pokemon GO

Aby aktywować nową funkcję wybierz Menu Główne → Settings → Adventure Sync. Trzeba udzielić zgody grze mobilnej Pokémon GO na dostęp do Twoich danych Zdrowie na iPhoenie (iOS) lub Google Fit na urządzeniach z Androidem.

Włączanie Adventure Sync
Włączanie Adventure Sync

Nowa opcja będzie dostępna wkrótce dla wszystkich graczy, którzy mają 5 lub wyższy poziom w grze.

źródła: Engadget via Niantic