Aktualizacja Open PageRank stron internetowych (kwiecień 2019)

Baza Open PageRank od DomCop została zaktualizowana 15 kwietnia 2019 roku – sprawdź aktualny ranking dowolnej strony internetowej.

Aktualizacja Open PageRank (15 kwietnia 2019)

Dla tych, którzy nie pamiętają, przypomnę, że niespełna trzy lata temu Google przestało udostępniać zaktualizowany Page Rank (PR) stron internetowych. Był to wskaźnik, będący wynikiem wielu czynników określających wartość strony internetowej w internecie. Im wyższy PR tym większa wartość strony i szans ana wyższe pozcyjonowanie w wyszukiwarce internetowej.

Od kiedy oficjalny Page Rank nie jest już możliwy do sprawdzenia powstało wiele różnych wskaźników, ale żaden nie był na tyle niezależny i zbliżony do google’owego zielonego paska w skali od 1 do 10.

Open PageRank (OPR), który powstał w 2017 roku, wykorzystuje między innymi dane Open Source udostępnianych przez Common Crawl i Common Search, aby prezentować aktualne wskaźniki PR w dziesięciostopniowej skali. Twórcy OPR deklarują aktualizację przynajmniej 2 razy w roku (w najlepszym wypadku co kwartał)  – ostatnio baza aktualizowana była 8 grudnia 2018 roku.

Jak sprawdzić aktualny Page Rank strony WWW?

Jednocześnie możesz sprawdzić wartości OPR (PR) dla maksymalnie 1000 witryn internetowych. Wystarczy wkleić lub wpisać nazwy domen (bez HTTPS i WWW) w polu tekstowym stronie głównej serwisu OPR. Adresy witryn domeny) należy oddzielać przecinkiem, średnikiem lub enterem. Można także sprawdzać wartości PageRank dla subdomen.

Oto przykładowe wartoście Page Rank dla wybranych domen (stan na 15 kwietnia 2019 r.):

Przykładowe wartości OPR dla wybranych domen (kwiecień 2019)
Przykładowe wartości OPR dla wybranych domen (kwiecień 2019)

Wygenerowane dane można skopiować lub wyeksportować do pliku CSV, PDF lub wydrukować na drukarce.

źródło: Open Page Rank