Aktualny Open PageRank stron WWW (grudzień 2018)

Sprawdź aktualny Page Rank dowolnej strony internetowej w zaktualizowanej właśnie bazie Open PageRank od DomCop.

Open PageRank (grudzień 2018 r.)

O tym czym jest Page Rank właścicielom stron internetowych nie trzeba przypominać. Odkąd w 2016 r. Google przestało podawać oficjalne dane Page Rank (PR) w internecie pojawiło się wiele wskaźników, które określają wartość i potencjał danej witryny internetowej.

Jedną z niezależnych i otwartych baz sprawdzania wartości stron WWW jest Open PageRank (OPR), która istnieje od 2017 roku. Twórcy wykorzystują między innymi dane Open Source udostępnianych przez Common Crawl i Common Search, aby prezentować aktualne wskaźniki PR.

Ostatnia aktualizacja narzędzia Open PageRank odbyła się w maju, a grudniowy update jest drugim z kolei w tym roku. Choć na stronie narzędzia czytamy, że dane będą aktualizowane co mniej więcej 3 miesiące, to dwie aktualizacje rocznie w zupełności wystarczają, aby określić wartości stron.

Jak sprawdzić aktualny Page Rank strony WWW?

Sam interfejs narzędzia nie uległ zmianie i wciąż można korzystać z API OPR. Jednocześnie można sprawdzić wartości Page Ranku dla maksymalnie 1000 witryn, wklejając lub wpisując ich nazwy domen na stronie głównej serwisu OPR (każda domena musi być oddzielona przecinkiem, średnikiem lub enterem – w nowej linii).

Przykładowe wyniki OPR dla popularnych serwisów (stan na 12/2018)

Można sprawdzać wartości PageRank dla subdomen, ale nie dla poszczególnych podstron w serwisach.

źródło: Open Page Rank