Netflix ogłasza obsadę 2. sezonu „Altered Carbon”

Netflix oficjalnie zapowiedział obsadę drugiego sezon dramatu science-fiction zatytułowanego „Altered Carbon” („Modyfikowany węgiel”).

Anthony Mackie jako Takeshi Kovacs w „Altered Carbon 2”
Anthony Mackie jako Takeshi Kovacs w „Altered Carbon 2”

Jedna z większych produkcji oryginalnych Netflixa pt. Altered Carbon, która zadebiutowała w zeszłym roku z mieszanymi recenzjami powróci z drugim sezonem. Choć nie znamy jeszcze daty premiery wiemy już, że zamiast Joela Kinnamana z roli najemnika Takeshi Kovacsa wystąpi Anthony Mackie znany z roli Falcona w serialu The Avengers.

Drugi sezon będzie oparty na wydarzeniach z drugiej części powieści Richarda K. Morgana zatytułowanej „Upadłe anioły”, w której bohaterowie znajdują się w innych „powłokach” (ciałach), więc zmiana aktorów jest stosunkowo łatwa do wytłumaczenia. Kovacs był już Azjatą, czego krótki przedsmak mieliśmy już w pierwszym sezonie – w tej roli wystąpił Byron Mann.

W drugim sezonie Altered Carbon wystąpi jeszcze kilku innych aktorów, między innymi: Anthony Mackie, Simone Missick, Dina Shihabi, Torben Liebrecht, James Saito, Renée Elise Goldsberry oraz Chris Conner. Niewiadomo, czy pozostali aktorzy grający w pierwszym sezonie pojawią się tym razem?

Pamiętajcie, że została jeszcze trzecia część trylogii pt. „Zbudzone furie”, którą Netflix może chcieć zekranizować?

PIerwszy sezon serialu „Altered Carbon” możesz oglądać w serwisie Netflix:

Oglądaj na Netflix (Przycisk)