Lista telefonów Samsunga, które w tym roku otrzymają aktualizację Android 9.0 Pie

W połowie ubiegłego roku, odbyła się premiera najnowszego Androida – 9.0 Pie. System, dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji, umożliwi użytkownikom jeszcze pełniejsze i bardziej intuicyjne korzystanie ze smartfonów.

Aktualizacje Androida 9 Pie dla smartfonów Samsunga

Zgodnie z zapowiedziami, aktualizacja Androida ma być szybsza i mądrzejsza od swoich poprzedników. Jakie funkcjonalności i funkcje przyniesie nowy Android? Które telefony Samsunga dostaną aktualizację Pie 9.0 jeszcze w tym roku?

Pie 9.0 – możliwości aktualizacji Androida

Aktualizacja Androida Pie 9.0 będzie analizować zachowania użytkownika, by w pełni dostosować system do jego indywidualnych potrzeb. Jakie najważniejsze rozwiązania zostały zastosowane w aktualizacji Androida?

  • Inteligentne zarządzanie energią
    Czas pracy smartfonów z Pie 9.0 zostanie wydłużony. Wszystko dzięki adaptacyjnej baterii i adaptacyjnej jasności. Na podstawie tego, jak intensywnie dany użytkownik korzysta z telefonu, bateria sama dostosuje się do jego potrzeb, jednocześnie pracując tak, by nie pobierać niepotrzebnie zbyt dużej ilości energii. Smartfon zaś, na podstawie preferencji użytkownika dotyczących jasności ekranu w różnych warunkach, będzie w stanie ją automatycznie dostosować.
  • Przewidywanie akcji
    Najnowsza aktualizacja Androida, ma przewidywać na podstawie kontekstu, czasu i lokacji, jakie czynności użytkownik chce wykonać. Przykładowo: po wpięciu w telefon słuchawek, system automatycznie zasugeruje otworzenie odtwarzacza, a po wejściu do komunikacji miejskiej, zaproponuje wznowienie odtwarzania  audiobooka. System będzie dobierał aplikacje spośród tych, których użytkownik używa najczęściej.
  • Dostęp do danych, bez konieczności otwierania aplikacji
    Dzięki rozwiązaniu „slices”, czyli wycinkom aplikacji, użytkownicy Android Pie 9.0 zyskają dostęp do najważniejszych funkcji danej aplikacji, bez konieczności jej otwierania. System sam przewidzi, z jakich funkcjonalności danej aplikacji chce skorzystać użytkownik. Przykładowo: kiedy użytkownik wyszuka nazwę ulubionej aplikacji przewozowej, jeszcze przed jej uruchomieniem zobaczy szacowane ceny przejazdów w miejsca, w które najczęściej podróżuje. Tym samym, bez odpalania aplikacji będzie w stanie wyznaczyć kurs.

Przeczytaj także: Samsung zaprezentował dziś smartfona Galaxy S10

To oczywiście nie wszystkie nowoczesne rozwiązania, jakie znajdą się w aktualizacji Androida. Pie 9.0 zaskoczy użytkowników jeszcze większą ilością funkcji, które sprawią, że użytkowanie smartfonów będzie jeszcze łatwiejsze.

Android 9.0 Pie – które smartfony Samsunga go otrzymają?

Posiadacze modeli Galaxy S9 i S9+ mogą już korzystać z najnowszej aktualizacji Androida. Które modele Samsunga, dostępne sklepie internetowym T-Mobile zostaną zaktualizowane jeszcze w 2019 roku?

LutyMarzecKwiecieńMajCzerwiecLipiecSierpień
Samsung Galaxy Note 8Samsung Galaxy A9Samsung Galaxy J6+Samsung Galaxy J6Samsung Galaxy J7 2017Galaxy J5 2017Samsung Galaxy J3 2017
Samsung Galaxy S8Samsung Galaxy A8Samsung Galaxy J4+Samsung Galaxy Xcover 4
Samsung Galaxy S8+Samsung Galaxy A7
Samsung Galaxy A6+
Samsung Galaxy A6

Warto przy tym zaznaczyć, że lista nie jest zamknięta i istnieje szansa, że zostanie rozbudowana w przyszłości.

źródło: materiał partnera, fot. pixabay