Książka „Zbudzone furie” dostępna już w sprzedaży

Trzeci i ostatni tom przygód Takeshi Kovacsa pod tytułem „Zbudzone furie”, trafił w środe 4 lipca 2018 roku do sprzedaży.

„Zbudzone furie” Richard Morgan (okładka książki)

Dobra wiadomość dla fanów świata Harlana, Takeshi Kovaca i serialu „Modyfikowany węgiel” (oryg. Altered Carbon) – właśnie ukazał się zapowiadany trzeci tom pt. „Zbudzone furie” autorstwa Richarda Morgana.

Pierwszy, odnowiony tom pt. „Modyfikowany węgiel” ukazał się nakładem Wydawnictwa Mag w grudniu zeszłego roku, a druga część zatytułowana „Upadłe anioły” na początku kwietnia br.

Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch części, świetną, utrzymaną w dystopijnym klimacie science-fiction zaprojektował Dark Crayon. Przekładu na język polski wszystkich części dokonał Marek Pawelec.

Takeshi Kovacs wrócił do domu.

Na Świat Harlana. Oceaniczną planetę, gdzie tylko pięć procent powierzchni wystaje nad niebezpieczne i nieprzewidywalne morza. I gdzie próba wzbicia się nad chmury czymś bardziej zaawansowanym technicznie od śmigłowca kończy się zestrzeleniem przez platformy orbitalne Marsjan.

Jednakże śmierć nie czyha tylko w morzach i na niebie. Na ziemi, od tropikalnych plaż i bagien Kossutha do lodowatych, rojących się od maszyn pustkowi Nowego Hokkaido utracone zostały z trudem wywalczone zdobycze quellistowskiej rewolucji. Wszystko kontrolują Pierwsze Rodziny, korporacje i yakuza.

Wiedziony pragnieniem zemsty za utraconą miłość Kovacs trafia w wir intryg politycznych i technologicznych tajemnic, które niosą ze sobą zbudzone duchy Świata Harlana i jego własnej, brutalnej przeszłości. Krążą pogłoski, że Quellcrista Falconer powstała z martwych, a na zlecenie Pierwszych Rodzin poluje na nią bezlitosny młody Emisariusz Kovacs, który spędził w przechowalni dwieście lat i nie zamierza dzielić się życiem z wypalonym, podstarzałym i zbrukanym przestępstwami sobą.

Okładka książki „Zbudzone furie” Richarda K. Morgana (fot. Dark Crayon)
Okładka książki „Zbudzone furie” Richarda K. Morgana (fot. Dark Crayon)

Wokół jest pełno gangsterów, łowców nagród, sekt religijnych i rewolucjonistów, z których każdy chce uszczknąć coś dla siebie – z czego? Tego właśnie próbuje dojść Kovacs. Wśród narastającego chaosu tylko jedno jest jasne – w którymś momencie ktoś, kto nazywa się Takeshi Kovacs, będzie musiał zginąć. Na dobre.

źródło: Wydawnictwo Mag